Czcionka:

A+A-

Kontrast:

POMORSKA AKADEMIA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH

POMORSKA AKADEMIA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH

 

Od maja 2021r. nasze liceum bierze udział w projekcie „Pomorska Akademia Kompetencji Społecznych” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.
Głównym celem projektu jest rozwinięcie kompetencji społecznych uczniów szkół średnich, ważnych z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy. Projekt oferuje uczniom udział w  kompleksowej ścieżce wsparcia obejmującej m.in. warsztaty z zakresu kompetencji komunikacyjnych i aktywności obywatelskiej, obywatelską zieloną szkołę, warsztaty szkoleniowe z autoprezentacji, realizację grupowych projektów w ramach organizacji pozarządowych lub młodzieżowych, warsztaty z wystąpień publicznych, przygotowanie i realizację własnych projektów oraz ich  prezentację podczas konferencji podsumowującej. Czas trwania działań  projektu – ok.10 miesięcy.

Do tej pory uczniowie III LO w Sopocie brali udział w warsztatach prowadzonych przez redaktora Radia Gdańsk Pana Roberta Silskiego. Dotyczyły one sztuki prowadzenia wywiadów z uwzględnieniem specyfiki telewizji, radia i gazety. Uczniowie poznali podstawy pracy dziennikarza, przeszli trening „aktywnego słuchania” i sprawdzili swoje umiejętności w przeprowadzaniu wywiadu. Już niedługo nastąpi ciąg dalszy zajęć warsztatowych oraz wyjedziemy na zieloną szkołę – to w październiku. Z pewnością zrelacjonujemy nasze działania.

Data dodania: 2021-09-27 22:11:21
Data edycji: 2021-09-27 22:12:43
Ilość wyświetleń: 241

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook