Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Nasza patronka

Nasza patronka

Agnieszka Osiecka- patronką naszego liceum

W dniu 8 października 2010 roku patronką III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie została Agnieszka Osiecka. Tym samym dołączyliśmy do grona tych osób, instytucji i szkół, dla których słowa Agnieszki Osieckiej - poetki codzienności - stanowią drogowskaz w życiu oraz zapis naszych ludzkich, zwykłych doświadczeń.

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE oraz UCZNIOWIE

 

Dnia 8 października 2010 roku podczas uroczystości obchodów XX-lecia szkoły oficjalnie i formalnie nadano III Liceum Ogólnokształcącemu imię Agnieszki Osieckiej. Zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności szkolnej mieli okazję obejrzeć spektakl o życiu naszej Patronki oraz uczestniczyć w podniosłym momencie odsłonięcia tablicy Jej poświęconej.

 

Mieliśmy honor gościć córkę Agnieszki Osieckiej- panią Agatę Passent, która z humorem oznajmiła:”Powiem nieskromnie- to bardzo dobry wybór!” i to właśnie ona, razem z twórcą tablicy- panem Janem Szczypką- prodziekanem wydziału rzeźby ASP w Gdańsku dokonała uroczystego odsłonięcia.

 

Następnie dwoje uczniów z naszej szkoły powiedziało, z czym był związany wybór Agnieszki Osieckiej na patronkę szkoły, dlaczego podjęli taką decyzję i za co podziwiają tę niezwykłą kobietę. Przypomnieli także Jej słowa, które mogą stać się dla młodych ludzi mottem do dalszego życia: „ Przyjaciele moi i moje przyjaciółki, nie odkładajcie na później ani egzaminów, ani piosenek, ani przede wszystkim miłości”.

 

Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie nieoficjalnego hymnu szkoły- piosenki „Ale to już było...” przez naszych uczniów i wszystkich zgromadzonych gości.

Justyna Sadkowska i Justyna Blicharz

 

Od momentu nadania III LO imienia Agnieszki Osieckiej do kalendarza imprez szkolnych dopisana została jeszcze jedna data, związana z urodzinami poetki- 9 października. Od 2010 roku nasze liceum zawsze w tym miesiącu celebruje Dzień Patronki, przygotowując różne imprezy, w których bierze udział cała szkolna społeczność: spektakle, prezentacje, filmy oraz konkursy.

 

Pięknym zwyczajem jest również organizowanie z inicjatywy Pani Dyrektor Anny Miękus wieczornych koncertów, na które zapraszani są artyści śpiewający utwory Agnieszki Osieckiej.

 

Te wydarzenia odbijają się szerokim echem nie tylko w szkole, ale także w środowisku lokalnym. Młodzież naszego liceum corocznie bierze udział w kolejnych edycjach Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej. Podtrzymujemy kontakt z fundacją "Okularnicy", która zawsze reaguje z serdecznością na każdy gest z naszej strony.

Data dodania: 2019-05-17 14:01:19
Data edycji: 2019-05-27 13:54:36
Ilość wyświetleń: 3501

Projekty

Projekt „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie”
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej