Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkurs 'Wiem na bank – Indeks na WZiE' jubileuszowa X edycja –sukces uczennicy klasy 2cg, Barbary Seleman.

Konkurs 'Wiem na bank – Indeks na WZiE' jubileuszowa X edycja –sukces uczennicy  klasy 2cg, Barbary Seleman.

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” on-line, organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

 

Patronat honorowy:

Rektor Politechniki Gdańskiej, prof.Krzysztof Wilde;  Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk; Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin; Pomorski Kurator Oświaty.

Patron medialny: Radio Gdańsk

 

Sponsorzy:

Flex. ;  ING ; Santander Universidades

 

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym .

W tym roku po raz pierwszy konkurs  miał zasięg ogólnopolski. Był skierowany do wszystkich uczniów z liceum i technikum. Nagrodą główną Konkursu jest uzyskanie tytułu Laureata, który jest ważny dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej, składającej się z trzech etapów.

 

I etap odbył się 10 lutego 2021r. Wzięło w nim  udział 127 uczniów z całej Polski. Każdy z nich rozwiązywał indywidualnie test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru.

 

Do II etapu zostało zakwalifikowanych 10 osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Basia uzyskała drugi wynik!!!!

Ostatecznie projekt przesłało 9 osób.

Każdy z uczestników przygotował projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego, który należało oddać do 15.03.2021.

W III etapie uczestnicy prezentowali swój pomysł-projektu biznesowego.  30.03.2021 roku Basia  prezentowała swój projekt- Ułatwienie ludziom  planowania podróżowania poprzez zapewnienie rzetelnej informacji i pewności o najlepszym wyborze i odpowiadała na pytania jury. Projekt robi wrażenie.

31 marca o godzinie 11 Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego, pani Danuta Klapper- Szczucka, Basi nauczycielka matematyki, pani Elżbieta Butkiewicz oraz Barbara uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników. Wszystkie byłyśmy przeszczęśliwe- Barbara zajęła I miejsce. Pani Dyrektor zabrała głos, pogratulowała Basi, podziękowała organizatorom. Głos też zabrali przedstawiciele Politechniki Gdańskiej i Sponsorzy. Ostatni dzień marca zapamiętamy na długo. W przyszłym roku kolejna edycja- zapraszamy.

Data dodania: 2021-04-06 11:36:21
Data edycji: 2021-04-06 11:40:16
Ilość wyświetleń: 367

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook