Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Echa Akcji Szlachetna Paczka

Echa Akcji Szlachetna Paczka

Społeczność 3 LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie tradycyjnie już wzieła udział w świątecznej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Jak co roku,  młodzież, rodzice i nauczyciele wykazali się dużą energią i zaangażowaniem, aby wspomóc potrzebujące osoby.

Dzisiaj zamieszczamy podziękowania od Pani Izy z rodziną oraz relację z Weekendu Cudów.

 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

 

Rodzina powitała nas w drzwiach. Kiedy zobaczyli ilość niesionych przez wolontariuszy paczek byli zaskoczeni. Nie mogli uwierzyć, że wszystkie podarunki są dla nich. Niestety podczas naszego spotkania nie było z nami pana Franciszka, który nadal przebywa w szpitalu. Dlatego nasza wizyta i wręczanie prezentów sprawiło pani Izie ogromną radość, z jej twarzy podczas całego spotkania nie znikał uśmiech. Wspólnie z rodziną otwieraliśmy wszystkie prezenty. Za każdym razem, gdy otwieraliśmy karton pani Iza była zaskoczona i zachwycona znajdującymi się w nich produktami. Widząc kapcie dla pana Franciszka pani Iza bardzo się ucieszyła i zapewniła nas, że na pewno mu się spodobają, że właśnie takich pragnął. Pod koniec pani Iza i pan Bartosz otworzyli torby z kołdrami, ku ich zaskoczeniu oprócz nich znaleźli tam karton z żelazkiem i ubrania, które od razu zaczęli przymierzać. Na końcu podałam pani Izie kopertę, której wcześnie nie zauważyła. Kiedy wręczając ją oznajmiłam, że jest to kupon do fryzjera wtedy rzuciła się mi na szyje, wzruszona dziękowała przez kolejne kilka minut. Po rozpakowaniu prezentów okazała się, że w pokoju nie ma już miejsca, cały był w kartonach, świątecznym papierze i podarunkach. Kiedy wychodziliśmy pani Iza żegnała nas ze łzami w oczach powtarzając słowa wdzięczności.

 

Słowo od Rodziny

 

Pani Iza chciała całej szkole serdecznie podziękować za pomoc. "Jestem bardzo wdzięczna za przygotowane paczki, niech was Bóg wszystkich błogosławi. Życzę wszystkim dużo zdrowia i radości na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia."

 

Słowo od wolontariusza

 

Chciałabym bardzo podziękować za zaangażowanie oraz za bardzo szczere i dobre chęci wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do stworzenia tak wspaniałej paczki. Pomimo Państwa drobnych wątpliwości na początku związanych z czasem zawartość paczki przekroczyła oczekiwania rodziny, ale także wolontariuszy. Bardzo dziękuję za Państwa organizację i chęć niesienia pomocy. Paczki sprawiły rodzinne ogromną radość, obserwowanie ich reakcji i wspólne rozpakowywanie prezentów było dla mnie wyjątkowym i bardzo poruszającym przeżyciem. Dziękuję za współpracę i kontakt z panem Jakubem, który przebiegł bardzo sprawnie. Chciałabym również zaprosić państwa do udziału w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom zdrowych, spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2020, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI
Data dodania: 2020-12-28 09:08:38
Data edycji: 2020-12-28 09:13:58
Ilość wyświetleń: 299

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook