Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Patrona Sopockiej Trójki

Dzień Patrona Sopockiej Trójki

Dzień dzisiejszy zapisze się na kartach historii Sopockiej Trójki jako kolejny, coroczny i cykliczy dzień przybliżający twórczość Patrona naszego liceum - polskiej poetki, autorki niezliczonej liczby tekstów piosenek, pisarki i reżyserki teatralnej - Agnieszki Osieckiej. Głownym celem dzisiejszego dnia było zaznajomienie młodego pokolenia z osobą, życiem i twórczością Agnieszki Osieckiej, która zawsze była mocno związana z Sopotem. 

Podczas przerw z głośników sączyły się teksty Agnieszki Osieckiej ubrane w muzykę i przedstawiane przez polskich artystów. Już wtedy uczniowie mogli uświadomić sobie jak wiele z prezentowanych utworów jest im bardzo dobrzez znana. Bo któż nie kojarzy takich piosenek jak 'Sing Sing' , 'Niech Żyje Bal'  czy 'Małgośka'. 

Po wcześniejszym, całotygodniowym czasie na zapoznanie się z twórczością naszej poetki, uczniowie 3 LO mieli okazję sprawdzić się w licznych konkurencjach.

Reprezentacje klas wzięły udział w zorganizowanym konkursie, który składał się z kilku etapów. Począwszy od quizu o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej, którego to wyniki wyłoniły reprezentacje poszczególnych klas, poprzez zadania sprawdzające wiedzę geograficzną, językową oraz zwinność sportową, skończywszy na demostracji swoich wokalnych talentów. Wszystkie wymienione konkurencje były sprytnie powiązane z wiedzą o Agnieszcze Osieckiej. Był werdykt jury, były upominki, były prezentacje, był też śpiew i dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację i tworzenie tego wyjątkowego dnia. 

Zdjęcia wykonane przez uczennicę Nelę Fiłonowicz, dziękujemy. 

 

Data dodania: 2021-10-12 20:59:41
Data edycji: 2021-10-12 21:16:50
Ilość wyświetleń: 455

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook