Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Bogata wiedza językowa Ewy Wiśniewskiej i Adama Cyperskiego

Bogata wiedza językowa Ewy Wiśniewskiej i Adama Cyperskiego

Bardzo miło nam poinformować, że Ewa Wiśniewska oraz Adam Cyperski, którzy reprezentowali Sopocką Trójkę w Trójmiejskim Konkursie Wiedzy Języka Angielskiego Spotlight on English zajęli wysokie 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Ewa Wiśniewska zajęła bardzo wysokie 3 miejsce w konkurencji indywidualnej. W konkursie wzieło udział 10 szkół ponadpostwowoych z całego Trójmiasta, a każdą szkołę reprezentowały dwie osoby.  

Konkurs był tworem złożonym i wymagał od uczestników kompleksowej i bogatej wiedzy językowej, zarówno tej gramatycznej jak i leksykalnej. Formuła zawodów składała się z 3 części.

W pierwszej części uczniowie indywidulanie rozwiązywali godzinny test gramatyczny o charakterze Use of English na poziomie CAE (zaawansowany) - to w tej części Ewa zdobyła wyróżnienie indywidualne zajmując 3 miejsce

Kolejnym etapem była praca z przekładem zbioru tekstów z języka polskiego na język angielski - podczas godzinnej pracy w parach, reprezentacje szkół musiały dokonać selekcji materiałów rzeczywistych zawierających wiadomości z Polski i Świata oraz przetłumaczyć je na odpowiednią formę informacyjną.

Finalnym etapem było wspólne przedstawienie wcześniej przygotowanych materiałów w formie news-ów telewizyjnych na forum przed komisją oraz wszystkimi uczestnikami konkursu. 

Wszystkie części konkursu były oceniane przez niezależną komisję skłądających się z pracowników naukowych i wykładowców wydziałów językowych UG. Punkty ze wszystkich części były sumowane i tym sposbem Ewa i Adam zdobyli wysokie 4 miejsce.

GRATULUJEMY wielkiego sukcesu !!!

Data dodania: 2022-04-28 22:36:39
Data edycji: 2022-04-28 22:38:12
Ilość wyświetleń: 105

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook