Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Artystyczna Bufeciarnia - otwarcie

Artystyczna Bufeciarnia - otwarcie

Projekt „Pomorska Akademia Kompetencji Społecznych”

06.04.2022r. o godzinie 11.00 w III LO w Sopocie miało miejsce uroczyste otwarcie Artystycznej Bufeciarni, a co za tym idzie podsumowanie Projektu „Pomorska Akademia Kompetencji Społecznych”, którego inicjatorami są Towarzystwo Edukacyjne „Wiedza Powszechna” oraz Instytut Badań Ekonomiczno-Społecznych w Gdańsku.

Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji społecznych uczniów szkół średnich, dlatego też oprócz kompleksowej ścieżki wsparcia w postaci warsztatów z zakresu kompetencji komunikacyjnych i aktywności obywatelskiej, zadaniem uczniów było przygotowanie oraz zrealizowanie własnych projektów. Uczniowie naszego liceum podzieleni zostali na 4 grupy i każda z nich wdrożyła w życie swój pomysł. W ten sposób powstały: Szkoła Ateńska, Artystyczny Nieład, Kawiarnia Młodych Literatów oraz Na Trzy Głosy – radiowęzeł szkolny. Przestrzeń, w której będą działać i realizować swoje pomysły nazwali Artystyczną Bufeciarnią. To właśnie tam uczniowie III LO będą mieli okazję rozwijać artystyczne pasje, rozmawiać o literaturze, dyskutować o interesujących książkach, uczyć się debatowania i wspólnie spędzać czas. Natomiast szkolny radiowęzeł Na Trzy Głosy przyczyni się do rozpowszechniania informacji na tematy szkolne, wolontaryjne i umili muzycznie czas. Przede wszystkim jednak wpłynie na zwiększenie zaangażowania społecznego uczniów.
Dzięki projektowi „Pomorska Akademia Kompetencji Społecznych” młodzież będzie miała okazję do większej integracji, rozwoju intelektualnego i artystycznego oraz do współpracy ze społecznością szkolną i lokalną. Natomiast kompetencje społeczne i komunikacyjne zdobyte w trakcie realizacji projektu ułatwią w przyszłości funkcjonowanie młodzieży na rynku pracy oraz przyczynią się do ich atrakcyjności i konkurencyjności.

 

Data dodania: 2022-04-11 22:47:04
Data edycji: 2022-04-11 22:51:54
Ilość wyświetleń: 70

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook