Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Aleksander Montana na Konferencjach MUN

Aleksander Montana na Konferencjach MUN

 

Uczeń klasy 2D - Aleksander Montana od dwóch lat bierze udział w Konferencjach MUN.

 

Konferencje MUN, czyli Model United Nations to konferencje, które mają być dokładnym odwzorowaniem pracy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na tychże konferencjach każdy z młodzieżowych delegatów otrzymuje temat i państwo, którego pogląd będzie reprezentował. Największym wyzwaniem jest wygłaszanie poglądów często sprzecznych z własnymi, ponieważ podstawowym celem jest reprezentowanie danego państwa, a nie siebie.

 

Jedna konferencja trwa trzy dni i składa się z 5 głównych części. Pierwszą z nich jest ceremonia otwarcia, na której organizatorzy i sponsorzy konferencji, jak i goście honorowi wygłaszają swoje przemówienia w języku angielskim lub polskim z tłumaczem.

 

Druga część konferencji to zebranie generalne - jest ono odwzorowaniem zebrania generalnego prawdziwego ONZ. W trakcie zebrania generalnego wszyscy uczestnicy znajdują się w jednej sali i słuchają przemówień delegatów rady bezpieczeństwa, po których mogą zadawać pytania.

 

Trzecia część konferencji zajmuje połowę pierwszego i cały drugi dzień. Trzecią częścią konferencji są sesje debat, w trakcie których delegaci są dzieleni na mniejsze grupy adekwatnie do wybranych tematów, debaty odbywają się w języku angielskim.

 

Czwarta część konferencji odbywa się trzeciego dnia. Jest to drugie zebranie generalne, w trakcie którego czytane są rozwiązania i wnioski wyciągnięte z debat.

 

Ostatnią częścią konferencji jest ceremonia zamknięcia.

 

Aleksander w ciągu ostatnich dwóch lat wziął udział w dziesięciu takich konferencjach w całej Polsce. Chcielibyśmy, aby nasza szkoła została współorganizatorem kolejnej.

Data dodania: 2024-06-23 21:59:11
Data edycji: 2024-06-23 21:59:50
Ilość wyświetleń: 66

Projekty

Projekt „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie”
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej