Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Abslowenci 3LO i innowacyjna aplikacja ...

Abslowenci 3LO i innowacyjna aplikacja ...

Grupa studentów z Uniwersytetu Gdańskiego pracuje nad aplikacją do telefonu komórkowego, która ma automatycznie ściszać samochodowe radio, w momencie zbliżania się pojazdu uprzywilejowanego. Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbywały się zdjęcia do filmu o wspomnianej aplikacji.

Michał Kwapiński, Artur Boniecki oraz Piotr Miękus to absolwenci 3 LO im.Agnieszki Osieckiej w Sopocie a obecnie studenci Uniwersytetu Gdańskiego należący do koła naukowego E-XPERT, które należy do międzynarodowego oddziału AIS S.C. University of Gdansk. To oni zwrócili się do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z prośbą o pomoc przy kręceniu filmu na temat aplikacji podnoszącej bezpieczeństwo na drodze oraz skracającej czas dojazdu służb ratowniczych. Aplikacja, nazywająca się „Way For Life”, (w skrócie W4L)  ma uciszać muzykę w samochodzie poprzez moduł bluetooth po wychwyceniu sygnału nadawanego z syreny pojazdu uprzywilejowanego.

Studenci wykonują projekt w ramach konkursu Software Innovation Challenge organizacji międzynarodowej Association For Information System Student Chapter. Jego drugi etap ma odbywać się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie marca tego roku.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu powstawały zdjęcia do kilku minutowego filmu. Pokazywać on będzie możliwości opisanej aplikacji.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji projektu !!!

Data dodania: 2020-02-20 22:46:23
Data edycji: 2020-02-20 22:54:45
Ilość wyświetleń: 457

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook