Czcionka:

A+A-

Kontrast:

1B na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

1B na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W piątek (16.09) klasa 1b wzięła udział w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zaczęliśmy od obejrzenia jednego z filmów, który brał udział w konkursie głównym festiwalu- film Broad Peak to historia himalaisty Macieja Berbeki, który dwa razy w swoim życiu zmierzył się z jednym z najtrudniejszych ośmiotysięczników, którego zdobycie w okresie zimowym jest jednym z największych wyzwań w środowisku wysokogórskim.

Nastepnie udaliśmy się do serca festiwalu, Centrum Filmowego oraz Teatru Muzycznego, gdzie dzięki gościnności organizatorów, pod okiem oraz przy wsparciu naszego festiwalowego przewodnika (Pana Macieja) mogliśmy zajrzeć w zakamarki świata filmowego. Poznaliśmy historię festiwalu, kilka ciekawostek dotyczących tegorocznego rozdania filmowego oraz obejrzeć wystawę plakatów filmowych. 

Dodatkowo, uczniowie wzieli udział w projekcji 20-minutowego filmu w przekazie VR (wirtualnej rzeczywistości), gdzie mogli wcielić się w rolę głównego bohatera fabuły  - niesamowite przeżycie !

Na koniec mieliśmy szansę wziąć udział w panelu dyskusyjnym z twórcami oraz aktorami innego filmu konkursowego 'Cicha ziemia' gdzie mogliśmy dowiedzieć się z pierwszego źródła, jak wyglądała praca dźwiękowców, reżyserów, scenarzystów oraz aktorów przy tworzeniu tej produkcji.

To był mocno filmowy dzień i z pewnością wrócimy w to samo miejsce już za rok, przy okazji kolejnej odsłony największego Filmowego Festiwalu w Polsce. 

Data dodania: 2022-09-18 20:52:11
Data edycji: 2022-09-18 21:01:40
Ilość wyświetleń: 105

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook