Wspomnienia z wycieczki do Warszawy

Wstęp: 

W dniach 10-12 kwietnia 2017 roku, trzy klasy wraz z wychowawcami i panią pedagog, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Klasa IA, IB i IIA już o 6 rano wyruszyły dwoma autokarami do stolicy.  Warszawa przywitała nas wspaniałym słońcem i temperaturą około 20 stopni. Tuż po przybyciu, rozpoczął się intensywny program zwiedzania. Zaczęliśmy od Starego Miasta pierwsza nasza 

W dniach 10-12 kwietnia 2017 roku, trzy klasy wraz z wychowawcami i panią pedagog, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Klasa IA, IB i IIA już o 6 rano wyruszyły dwoma autokarami do stolicy.  Warszawa przywitała nas wspaniałym słońcem i temperaturą około 20 stopni. Tuż po przybyciu, rozpoczął się intensywny program zwiedzania. Zaczęliśmy od Starego Miasta pierwsza nasza  wycieczka obejmowała Plac Zamkowy, Górę Gnojną, Rynek, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Archikatedra św. Jana. Spacer po Krakowskim Przedmieściu zakłóciły obchody rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem i musieliśmy odrobinę zmienić plany. Dwaj nasi przewodnicy młodzi pasjonaci historii miasta, w bardzo ciekawy i sugestywny sposób mówili opisując dzieje poszczególnych odwiedzanych przez nas miejsc. Około 16.00 czas był na przerwę obiadowa i chwilę przerwy. Po obiedzie  pojechaliśmy do hostelu. Stacjonowaliśmy w dwóch hostelach na Pradze. Po zakwaterowaniu i sprawnym przygotowaniu, przejechaliśmy autokarem pod PKiN na spektakl  do Teatru 6. Piętro na przedstawienie „Słoneczni Chłopcy”.  Część grupy, która nie poszła do teatru miała czas na zwiedzanie okolic Pałacu Kultury i Nauki, Placu Grzybowskiego, ulicy Próżnej czy Chmielnej. Jeśli ktoś myślał, że to koniec tego dnia, ten się mylił. Praga nocą - Dworzec Wileński, Cerkiew Prawosławna, ulica Ząbkowska, Bazar Różyckiego, ulica Brzeska to kolejne punkty, które wraz z przewodnikiem zaliczyliśmy na koniec dnia. Bardzo zmęczeni wróciliśmy do hostelu.
Rano we wtorek już o 10.00, przejechaliśmy autokarem pod budynek Sejmu. Zwiedziliśmy Sejm i spacerem  przeszliśmy do Łazienek Królewskich, odczuliśmy mocno załamanie pogody, ale nawet  ochłodzenie i deszcz nie odebrały uroku tego pięknego miejsca.  Łazienki Królewskie i Pałac na Wodzie pięknem swoim wynagradzały nam wszystkie krople deszczu i podmuchy zimnego wiatru.  Przez park udaliśmy się do restauracji Rozdroże. Zmarznięci i głodni z zadowoleniem zjedliśmy ciepły posiłek. Spacer tematyczny: „Miasto grzechu” to kolejny punkt z przewodnikiem. Kolacja, czas wolny dał nam trochę odpocząć, część grupy już bardzo zmęczona zrezygnowała z wieczornego zwiedzania, Powiśla i wróciła z Panią pedagog do hostelu, druga część dzielnie zwiedzała dalej.
W środę po śniadaniu autokarem pojechaliśmy na Stare Powązki, gdzie mimo deszczu trzeba było wykonać zadania z karty pracy, była chwila na zadumę nad grobami największych Polaków. Przed wyjazdem do domu pozostał nam ostatni punkt programu, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum bardzo interesujące, pamiątki, zdjęcia, filmy, podarowane przez uczestników Powstania Warszawskiego, zostały wyeksponowane w sposób wymagający aktywności od zwiedzającego. Wstrząsające wrażenie okrucieństwa ze strony nazistów i heroizmu ze strony walczących powstańców, wprawia odwiedzających w nastrój zadumy i refleksji. To muzeum po prostu trzeba zobaczyć! Wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Wieczorem, oczekiwali na nas rodzice i perspektywa świątecznego odpoczynku.
  ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

10.JPG
10d.JPG
12a.JPG
2.JPG
5.JPG
23.jpg
Dział: