Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Wstęp: 

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem- 03.02.2011 zainspirował nas by przypomnieć wszystkim kobietom , dużym i małym, młodym i młodszym, uczennicom, nauczycielkom , mamom naszych uczniów o konieczności badania piersi.

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem- 3lutego2011 zainspirował nas by przypomnieć wszystkim kobietom , dużym i małym, młodym i młodszym, uczennicom, nauczycielkom , mamom naszych uczniów o konieczności badania piersi. Akcja skierowana była również do chłopców, mężczyzn, by zadbali o te formę profilaktyki swoich bliskich kobiet dziś i w przyszłości.
   Zaprosiłyśmy do współpracy panią Beatę Wieloch z sopockiego Sanepidu, która zorganizowała model piersi do nauki wyszukiwania ewentualnych zmian. Przybyła do naszej szkoły również pani pielęgniarka z sąsiedniej SP Nr9, która w fachowy sposób udzielała instrukcji, jak prawidłowo przeprowadzać samokontrolę.
    W modelu należało wyszukać ukryte guzki. Rozdano też mnóstwo ulotek o samobadaniu piersi oraz dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy.
     Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję praktycznie zetknąć się z takim rodzajem badania.
 Akcję zorganizowały: Katarzyna Dardzyńska-Lis oraz Elżbieta Lamparska
 
 

PICT0252.JPG
PICT0250.JPG
PICT0240.JPG
PICT0237.JPG
Dział: