DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 26.04.18

Unable to create scaled Miniaturka image.
Wstęp: 

26.04.2018 o 11.00 uczniowie oprowadzający gości czekali już przy portierni, przeprowadzali gości do przedsionka gdzie urządzono  stanowisko dotyczące naszej patronki Agnieszki Osieckiej. W kilku zdaniach uczniowie zajmujący się tym stanowiskiem opowiadali o naszej patronce, prezentowali jej twórczość, przypominali najbardziej znane piosenki.

Uczniowie oprowadzający gości czekali już przy portierni, przeprowadzali gości do przedsionka gdzie urządzono  stanowisko dotyczące naszej patronki Agnieszki Osieckiej. W kilku zdaniach uczniowie zajmujący się tym stanowiskiem opowiadali o naszej patronce, prezentowali jej twórczość, przypominali najbardziej znane piosenki.
Następnie trasa zwiedzania prowadziła  do sali informatycznej w które parę słów na temat matury z informatyki i demonstracji sprzętu i dalej do sali 013, w której Pani Beata Sokołowska opowiadała  o naszej szkole. Przedstawi ofertę klas na rok 2018/2019. W salach od angielskiego , można było zapoznać się jak uczy się w naszej szkole tego języka.
Na tym poziomie jeszcze kilka przystanków przy pasjonatkach Mangi – Fun Girls, w pięknie przygotowanych przez siebie strojach jak z bajki. Furorę robiły czworonogi, które bawiły się , ganiały i zwracały uwagę na stanowisko poświęcone bezdomnym zwierzętom.  Nasi wolontariusze, których pasją są zwierzęta, wykorzystali również tę okazję , aby znaleźć kochające domy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt.
Na dużej sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły zapraszali gimnazjalistów do wspólnych rozgrywek w tenisa stołowego, siatkówkę i kosza. Można było zmierzyć się z mistrzem szachowym Wojtkiem Putlakiem.

Mała salka gimnastyczna gościła gimnazjalistów, którzy zmagali się z zadaniami konkursowymi „Młodzi gotują zdrowo”. Wspaniałe popisy kulinarnego kunsztu młodych pasjonatów zdrowego gotowania, zakończyły się zwycięstwem Sopockiej Akademii Tenisowej.
Sala 112 - w której uczniowie klas biologiczno-chemicznych mają lekcje chemii. Tutaj wymiennie odbywają się lekcje fizyki. Młodzież prezentowała ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne. Poza tym można było poczytać o zawodach jakie możliwe są do wykonywania, jeżeli kandydat wybierze przedmioty ścisłe i przyrodnicze czyli chemię, biologię i fizykę. Można było również zapytać się o maturę z fizyki i chemii oraz zapoznać się z literaturą, która pomoże w przygotowaniach do matury.
Sala 101 to sala biologiczna, czekały  tutaj na gości  doświadczenia, o których opowiadali uczniowie klasy 1b, zachęcając do wspólnego działania. Można było nauczyć się zakładać szwy, odkryć budowę serca, wątroby, nerek na prawdziwych eksponatach zwierzęcych.  Atrakcji w sali od biologii było mnóstwo, a nad wszystkim panowała Pani Katarzyna Dardzyńska – Lis.
Sala 111 zapraszała do sprawdzenia się w logicznym myśleniu i matematycznych łamigłówkach.   Po skończonym zwiedzaniu tego piętra, uczennice zapraszały  na pyszne ciasta i lemoniadę.
Na drugim piętrze zapraszała „Jaskinia Platona”, gdzie miłośnicy filozofii, pięknie opowiadali o zajęciach tego przedmiotu, zapraszali do układania sentencji filozoficznych z klocków lego i angażowali gości do odkrywania tajników filozofii.
Grupy gości  licznie kierowały się  do biblioteki szkolnej, która dumnie prezentowała księgozbiór, a następnie do sali 208 języka francuskiego, gdzie można było skosztować francuskich rogalików i dać się wciągną w zagadki językowe.  Pani Profesor Jolanta Rulewska-Przybek prezentowała wraz z uczniami  również szkolne koło DKF.
Sala 205 to sala, w której można było dowiedzieć się wiele rzeczy na temat działającego w naszej szkole wolontariatu, którego opiekunem jest Pani Jolanta Mostowik.
Poziom 2 zamienił się tego dnia w  małą galerię sztuki. W sali 212 nasi artyści pokazali co robią na lekcjach sztuki, które prowadzą nauczyciele akademiccy, pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tutaj można było zapoznać się z pracami naszych uczniów, a tuz obok zobaczyć wystawę prac naszej koleżanki z klasy biologiczno-chemicznej Juli Kot, dla której rysunek to pasja.
Uczniowie oprowadzający kierowali  grupy gości  na poziom -1 proponując zapoznanie się z wystawą wykonaną przez naszych uczniów na temat  „Nauka I technika”
Kolejny przystanek to szkolny bufet, w którym można było skosztować coś zdrowego do jedzenia: kanapki, soki świeżo wyciskane, szejki owocowo-jogurtowe i pyszne zupki, na które  zapraszał Pan Aleksander.
Jednym słowem działo się, było żywiołowo, wesoło i jak zwykle u nas spontanicznie smiley   ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

20180426_112651.jpg
20180426_113237.jpg
20180426_113332.jpg
Dział: