Udana wizyta w Bawarii

Wstęp: 

W sobotę 18.06.2016 zakończyliśmy udaną  wizytę u naszych kolegów z Georg Wilhelm Steller Gymnasium w Bawarii, gdzie poznaliśmy ich zwyczaje, kulturę  a także doskonaliliśmy znajomość  języka niemieckiego i angielskiego.

W sobotę 18.06.2016, zakończyliśmy udaną  wizytę u naszych kolegów z Georg Wilhelm Steller Gymnasium w Bawarii, gdzie poznaliśmy ich zwyczaje, kulturę  a także doskonaliliśmy znajomość  języka niemieckiego i angielskiego.
 Bad Windsheim, w którym mieszkaliśmy to urocze miasteczko znane z ciepłych basenów termalnych.
Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez niemieckie rodziny, u których mieszkaliśmy cały tydzień.
Sam burmistrz miasta przyjął nas u siebie i oprowadził po  ratuszu i jego podziemiach a lokalna prasa napisała artykuł o naszej wizycie.
Mieliśmy również okazję uczestniczyć w lekcjach i zobaczyć różnice między naszymi szkołami a Karolina i Asia przygotowały multimedialną prezentację dla niemieckich uczniów , przedstawiającą naszą szkołę .
Zwiedziliśmy Norymbergę i zabytki  Starego Miasta a także niezwykłe muzeum dokumentujące czasy nazizmu.
W Wirzburgu  oglądaliśmy XVII wieczny  okazały pałac biskupi  i najpiękniejsze ogrody rokokowe w Niemczech a także popłynęliśmy w rejs rzeką Men.
Rejon w którym mieszkaliśmy znany jest z produkcji wina, toteż mieliśmy okazję zwiedzać winnice i poznać produkcję i zakupić miejscowe wyroby.
Trochę zmęczeni podróżą ale pełni wrażeń, będziemy czekać teraz na naszych kolegów z Niemiec, których zaprosiliśmy do siebie.  
Uczestnicy wymiany: Karolina Jarecka, Marta Kubicka, Ola Chomin, Julka Nowak, Joasia Wiśniewska, Wiktoria Brzeska, Sandra Phillipska, Pola Włodarczyk, Patryk Janik. Opiekunami  wycieczki były pani Katarzyna Kozłowska i Iwona Bogucka.
Tak poznawcze i uczące spotkania uczniów naszej szkoły z uczniami szkół w Niemczech są od wielu lat wspierane przez polsko- niemiecką organizację Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Urząd Miasta w Sopocie oraz Radę Rodziców naszej szkoły. Dzięki nim współpraca naszej szkoły ze wszystkimi naszymi partnerami w Niemczech jest możliwa. Organizatorami  każdego spotkania są Maria Dering- Głuszkiewicz i Elżbieta Lamparska.
Dziękujemy!
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

DSC_0008-3.jpg
DSC_0010-1.jpg
DSC_0019-1.jpg
DSC_0026-1.jpg
DSC_0070-1.jpg
DSC_0057-1.jpg