Polsko- niemieckie spotkanie młodzieży- WSPOMNIENIA

Wstęp: 

W ostatnim dniu naszego spotkania przeprowadziliśmy wśród jego uczestników ankietę. Przeczytajcie proszę kilka wypowiedzi.

Wspomnienia

W ostatnim dniu naszego spotkania przeprowadziliśmy wśród jego uczestników ankietę. Przeczytajcie proszę kilka wypowiedzi.
 

  • Moim zdaniem nasza wymiana była bardo udana. Zgraliśmy się i polubiliśmy. Na pewno będę tęsknić za tymi dniami i każdą chwilę spędzoną z przyjaciółmi. Nasze wspólne śpiewanie, tańce, wygłupianie się, rozmowy zostaną w mojej pamięci na zawsze.

Natalia B.

  • W Polsce podobała mi się gościnność, jedzenie, świetne wycieczki, nowi przyjaciele szkoła, piękna plaża, moja rodzina gościnna oraz miasta Sopot i Gdańsk.

Marcel

  • Przez te 7 dni, które spędziłam razem z niemiecką grupą uważam za udane. Z początku myślałam, że to będą najgorsze 7 dni w moim życiu, lecz wszystko się zmieniło. Razem z niemieckimi dziewczynami nawiązałyśmy silną relację, która wiem, że przetrwa długi czas. Dzięki temu doświadczeniu nie wstydzę się mówić po angielsku, więcej rozumiem po niemiecku. Poznałam tamtejszą kulturę, szkolne obyczaje, jak spędzają wolny czas. Wiem, że nigdy nie zapomnę tych dni.

Natalia
 

  • Myślę, że moje doświadczenia są pozytywne. Nie tylko zgłębiłem dokładniej część historii, podszkoliłem swój angielski, znalazłem rzeczy, które muszę jeszcze udoskonalić, ale też zintegrowałem się z ciekawymi ludźmi.

 

  • Polska jest pięknym krajem i podobało mi się właściwie wszystko. Wszyscy byli bardzo mili i opiekuńczy. Spędziłem świetny czas z moimi polskimi przyjaciółmi. Jedynie drogi są zaniedbane.

 

  • Ogólnie to był bardzo udany tydzień. Chwile spędzone w domach, w moim, Natalii, Oli są dowodem na to, że jesteśmy bardzo do siebie podobni. Mamy te same upodobania, słuchamy tej samej muzyki. Teraz czekamy na kolejne 7 dni spędzone razem.                                                                                                            Kuba  

 

  • Mieszkałam u super rodziny. Chodziliśmy późno spać i wstawaliśmy bardzo wcześnie. Dowiedziałam się dużo o Polsce, poznałam jej kulturę. Wymiana była cudownym czasem. Mieliśmy wiele przyjemności, ale i poznaliśmy historię Polski i Niemiec.                                                                                                         
  • Ten tydzień był wyjątkowy. Poznałam nowych znajomych. Takie doświadczenia to znaczy wymiany są bardzo potrzebne. Integrujemy się ze sobą, poznajemy świat. Wspomnienia ze wspólnych wycieczek pozostaną w mojej pamięci na zawsze. Nauczyło mnie to również nawiązywania kontaktów międzyludzkich, a wieczory z Finją i wspólny relaks to najlepsza rzecz na świecie.                                                                                                                                                           Magda

 

  • Wymianę zapamiętam na długo. Podczas tego tygodnia wydarzyło się wiele ciekawych zdarzeń. Pierwszy raz uczestniczyłam w takiej wymianie i jestem bardzo zadowolona. Poznaliśmy się nawzajem i spędziliśmy wiele wspólnego czasu. Już się nie mogę doczekać, kiedy ponownie zobaczę moje nowe koleżanki Annkathrin i Finję.                                                                                                                           Ola

 

wymiana 2.JPG
wymiana 1.JPG
Canon EOS 50D 050.JPG