Pomoc dla Polaków na Białorusi

Wstęp: 

Urząd Miasta Sopotu w porozumieniu z działaczami Związku Polaków na Białorusi organizuje zbiórkę produktów, które zostaną przekazane w formie prezentów świątecznych Polakom mieszkającym na Białorusi. Zbieramy produkty o długim terminie ważności

Urząd Miasta Sopotu w porozumieniu z działaczami Związku Polaków na Białorusi organizuje zbiórkę produktów, które zostaną przekazane w formie prezentów świątecznych Polakom mieszkającym na Białorusi. Zbieramy produkty o długim terminie ważności (słodycze, konserwy, chemia, kosmetyki), przybory szkolne oraz inne rzeczy, którymi mieszkańcy Sopotu chcieliby podzielić z rodakami mieszkającymi na Białorusi.
Produkty można przekazywać do 28 listopada 2014 do Punktu Informacji Urzędu Miasta Sopotu, w godzinach pracy urzędu.  Dary trafią do Polskich rodzin mieszkających na terenie Białorusi.
Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Państwu Katarzyna Alesionek tel. 666 011 281.
Sopot od wielu lat wspiera organizacje polonijne na Białorusi. Na prośbę Andżeliką Borys co roku organizujemy w Sopocie wizyty studyjne działaczy Związku Polaków na Białorusi (pokrywamy koszty ich pobytu łącznie z transportem). Ponadto od wielu lat przyjmujemy w Sopocie liczne grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi w ramach akcji Lato z Polską. Zachęcamy do przyłączenia się do tej szczytnej akcji.
 

beznazwy.png