Dzień z Psychologią na SWPS

Wstęp: 

Dnia 24.04.2014, klasa II A wraz z panią Ireną Szymichowską, odwiedziła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, aby uczestniczyć w „Dniu z Psychologią”. Młodzież wzięła udział w zajęciach  pana Michała Pozdała  zatytułowanych: I love U, I love U, I love…

Dnia 24.04.2014 klasa II A, wraz z panią Ireną Szymichowską odwiedziła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, aby uczestniczyć w „Dniu z Psychologią”. Bardzo gościnnie przyjęła wszystkich Pani Dorota Piekarska, zaprowadziła nas na zajęcia i przedstawiła prowadzącego. Uczniowie wzięli udział w zajęciach  pana mgr Michała Pozdała  zatytułowanych: I love U, I love U, I love… Wykład poruszał zagadnienia związane z miłością , jej różnymi przejawami, różnicami pomiędzy zauroczeniem, a zakochaniem, pełnią miłości w dojrzałym związku dwojga ludzi.
Zakochanie oznacza stan, który polega na związaniu się niezwykle silną więzią emocjonalną z drugą osobą. Początkom zakochania towarzyszą radosne przeżycia i silne wzruszenia. Nastoletnia miłość często wiąże się z rozczarowaniem i cierpieniem. Młodzi ludzie szukają odpowiedzi na pytania jak się zakochać i jednocześnie nie cierpieć? Nie stracić równowagi? Nie zachwiać od zawrotu głowy? Wybór partnera życiowego i budowanie z nim właściwych relacji to jedna z najtrudniejszych rzeczy w dorosłym życiu. Na spotkaniu poruszano również, tak trudne tematy jak przemoc w związku, chorobliwa zazdrość, chęć przejęcia kontroli nad drugą osobą.

DSC03006 - Kopia.JPG
DSC03007 - Kopia.JPG
DSC03009 - Kopia.JPG
DSC03010 - Kopia.JPG
DSC03012.JPG
DSC03011.JPG