Ciało, ciało... -wykład Michała Pozdała na SWPS

Wstęp: 

W piątek 28.11.2014, klasa II A wraz z panią Szymichowska i panią Małyszko, odwiedziła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, aby wysłuchać wykładu pana Michała Pozdała: „Ciało, ciało, o ludzkiej cielesności i naszym stosunku do niej”.

W piątek 28.11.2014, klasa II A wraz z panią Szymichowska i panią Małyszko, odwiedziła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, aby wysłuchać wykładu Pana Michała Pozdała: „Ciało, ciało, o ludzkiej cielesności i naszym stosunku do niej”.
– Chcemy sprowokować młodych ludzi do krytycznego myślenia o tym, co jest naprawdę atrakcyjne w środowisku rówieśniczym, a co jest wytworem istniejących wzorów kulturowych i mediów– mówi Michał Pozdał, który prowadził spotkanie w ramach Strefy Młodzieży SWPS.– Ważne jest także to, aby słuchacze się dowiedzieli, że nie są osamotnieni w przeżywaniu problemów związanych z własną cielesnością, bo tak naprawdę wśród ich rówieśników trudno jest spotkać osobę, która całkowicie akceptuje swoje ciało i nie ma kompleksów – uzupełnia.
Prowadzący tłumaczy, że wiedza na temat aktualnych zaburzeń, ich przyczyn i metod pomagania pozwoli młodym ludziom nie tylko rozpoznawać sygnały świadczące o ich obecności u siebie, ale także wśród rówieśników. Podczas spotkania była mowa m.in. o anoreksji, bulimii i ortoreksji, nadwadze, otyłości i bigoreksji oraz innych problemach wynikających z odczuwanych przez młodzież rozbieżności między ja realnym a ja idealnym, ciałem i psychiką, a także ich wpływie na jakość życia młodych ludzi.
Prowadzący Michał Pozdał - psychoterapeuta, seksuolog, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje z młodymi osobami, które przeżywają różnego rodzaju trudności okresu dorastania, a także ich rodzinami. Od pięciu lat prowadzi Spotkania Psychologiczne w Strefie Młodzieży. (Możemy przeczytać na stronie Strefy Młodzieży SWPS).
To spotkanie dla uczniów II A, było bardzo ciekawe , wszyscy zgodnie wyrażali swoje zadowolenie i chęć uczestnictwa w dalszych spotkaniach Strefy Młodzieży.

DSC04129.JPG
DSC04130.JPG
DSC04131.JPG
DSC04134.JPG
DSC04135.JPG
DSC04142.JPG
DSC04143.JPG
DSC04150.JPG
DSC04148.JPG
DSC04147.JPG
DSC04145.JPG
DSC04146.JPG