Sukcesy w rozgrywkach z przedsiębiorczości

Wstęp: 

 27 maja 2011 odbyły się rozgrywki Monopoly z miastem Gdynia na planszy, był to konkurs  rozwijający przedsiębiorcze umiejętności młodzieży. Pierwsze dwa miejsca należą do naszych uczennic - Agaty Formelli IIb i Milady Canowieckiej Ib. GRATULACJE!

 27 maja 2011 odbyły się rozgrywki Monopoly z miastem Gdynia na planszy był to konkurs skierowany do uczniów szkół pnadgimnazjanch z regionu pomorskiego rozwijający przedsiębiorcze umiejętności młodzieży. Gra polega na pomnażaniu swojego kapitału przez handel nieruchomościami i pobieranie czynszu od innych graczy.
Rozgrywki miały miejsce na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.
 Zainteresowany uczeń rejestrował się online na stronie internetowej ww.wsb.gdynia i w terminie do 22 maja 2011. Gracze zostali podzieleni na grupy 4 osobowe, każda z grup zasiadła przy stole do gry Monopoły. Nad graczami  czuwał sędzia dbający o prawidłowy przebieg rozgrywek. Osoby, które wygrały pierwszą rozgrywkę przechodziły do finału. O główną nagrodę w finale  grali najlepsi uczestniczy rozgrywek. Gracze krążąc po mapie wykupują dworce, obiekty użyteczności publicznej ulice. Zebranie wszystkich ulic w jednakowym kolorze oznacza przejęcie monopolu w danej dzielnicy i umożliwia stawianie w niej domów i hoteli. Ważną rolę odgrywa bank, który wypłaca graczom pensję po przekroczeniu linii „Start”, pobiera podatki, udziela kredytów pod zastaw nieruchomości oraz wypłaca i inkasuje należności związane z niektórymi kartami. Gracz poprzez odpowiednią działalność finansową stara się doprowadzić do bankructwa swoich rywali. Jeśli mu się to uda, przejmuje nieruchomości bankrutującego konkurenta. Jeżeli zaś któryś z graczy zbankrutuje, ponieważ ma z czego spłacić podatków, jego kapitał przejmuje bank. Bankrutująca osoba odpada z gry Ostatni gracz, któremu uda się utrzymać swoje interesy, zostaje monopolistą wygrywa daną rozgrywkę. Pierwsze dwa miejsca należą do naszych uczennic - Agaty Formelli IIb i Milady Canowieckiej Ib. GRATULACJE!

IMG_4657.jpg
IMG_4656.jpg
IMG_4645.jpg
IMG_4634.jpg
IMG_4624.jpg
IMG_4622.jpg
IMG_4620.jpg
IMG_4617.jpg
IMG_4616.jpg
IMG_4603.jpg