Pasje

Wstęp: 

W dniach 16-17.04 2016r. w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS odbył się XIII POMORSKI  FESTIWAL  SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO. W festiwalu tym uczestniczył nasz uczeń Adam Lip. Adam trenuje już od 5 lat i jego sukcesy to zwycięstwa w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego.

W dniach 16-17.04 2016r. w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS odbył się
XIII POMORSKI  FESTIWAL  SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
W festiwalu tym uczestniczył nasz uczeń Adam Lip. Adam trenuje już od 5 lat i jego sukcesy to zwycięstwa w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego.
Na festiwalu można było zobaczyć przepięknie wirujące pary tańczące: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota, quickstep oraz tańce latynoamerykańskie: sambę, cha-chę, rumbę, pasodoble i jive.
Taniec to jedna z najstarszych form sztuki. Taniec towarzyski jest dyscypliną zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na zawodach organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich.
 
Charakterystyczny jest ubiór pary tanecznej: mężczyzna występuje we fraku i lakierkach, a kobieta w długiej, zwiewnej sukni i pantoflach na obcasie.
 
Adamie, dziękuję Ci za przepiękne wrażenia i duchową rekreację. Wiele zwycięstw w przyszłych konkursach i wyśmienitej zabawy w tym pięknym dla oka i pełnym emocji sporcie.
Wychowawczyni Maria Dering-Głuszkiewicz
P.S. Na gali wieczoru zatańczyli:
Anna Głogowska – polska tancerka klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych
oraz Rafał Maserak – polski tancerz reprezentujący najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.
 

V__F12A(4).jpg
WP_20160416_15_38_58_Pro.jpg