Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Wstęp: 

Dokładnie tydzień temu trzech śmiałków z 3 LO im. Agnieszki Osieckiej godnie reprezentowało naszą szkołę w kolejnej już odsłonie konkursu organizowanego przez gdańską Topolówkę. Trzech uczniów Michał Tomczak (Id) , Grzegorz Burzyński (IId) oraz Stanisław Suryn (IId), których na co dzień pasją jest matematyka, postanowili na cały tydzień zanurzyć się w pasjonującym świecie kultury brytyjskiej. 

Dokładnie tydzień temu trzech śmiałków z 3 LO im. Agnieszki Osieckiej godnie reprezentowało naszą szkołę w kolejnej już odsłonie konkursu organizowanego przez gdańską Topolówkę. Trzech uczniów Michał Tomczak (Id) , Grzegorz Burzyński (IId) oraz Stanisław Suryn (IId), których na co dzień pasją jest matematyka, postanowili na cały tydzień zanurzyć się w pasjonującym świecie kultury brytyjskiej.  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, bo o nim tutaj mowa,  słynie z tego, że potrafi zmusić młodzież licealną do wytężonej intelektualnej gimnastyki gdzie przekraczanie intelektualnych możliwości i granic staje się normą, a same pytania nie raz powodują zakłopotanie na twarzach ich opiekunów….i w tym roku nie było inaczej.  Konkurs składał się z trzech grupowych etapów, gdzie trzyosobowe zespoły walczyły o jak największą ilość punktów. Jak co roku, pierwszy etap to 25 szczegółowych pytań testowych, drugi to 20 pytań otwartych, a trzeci to pytania od komisji egzaminacyjnej na podstawie materiału wizualnego.
W dużym skrócie… nasza reprezentacja w zasadzie bezbłędnie poradziła sobie z pierwszym i trzecim etapem…natomiast druga część konkursu dała się chłopakom we znaki i ostatecznie to ona była powodem klasyfikacji naszego liceum na piątym miejscu. Fakt, ze zabrakło jedynie 5 punktów by znaleźć się na przysłowiowym ‘pudle’, zmobilizowało chłopaków, którzy jednogłośnie stwierdzili, że w przyszłym roku nie może ich na konkursie zabraknąć i posługując się słowami klasyka oznajmili – ‘We’ll be back’ J
Naszym chłopaków należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie, współpracę w grupie i przyswojenie tony wiedzy związanej z kulturą i historią Wielkiej Brytanii. Podsumowując, jeżeli ktoś kiedykolwiek będzie się zastanawiał dlaczego rok 1992 został uznany przez Królową Elżbietę II jako ‘annus horribilis’, jak potocznie w Anglii nazywa się pół kufla piwa, kim byli przysłowiowi Quakers, dlaczego Królowa obchodzi urodziny w dwóch terminach i w końcu  dlaczego w przeszłości młode angielskie pary udawały się do szkockiej miejscowości Gretna Green….proponuję dać odpocząć ‘wujkowi GOOGLE’ i najzwyczajniej zwrócić się do chłopaków, którzy z uśmiechem i bez zająknięcia podadzą poprawną odpowiedź.
 

20170329_095240.jpg
20170329_095418.jpg
20170329_100905.jpg
20170405_212059.jpg