Nauka tańca arabskiego

Wstęp: 

Zapraszamy na kurs klasycznego tańca arabskiego prowadzony przez absolwentkę ASP w Krakowie Małgorzatę Dukiet. W soboty o 12 30. na małej sali gimnastycznej naszej szkoły. Zapraszamy uczennice ich mamy i żeńską część grona pedagogicznego, bo to przede wszystkim taniec dla kobiet. Zajęcia są darmowe, odbywają się w ramach programu „ Zdrowi i aktywni”

Zapraszamy na kurs klasycznego tańca arabskiego prowadzony przez absolwentkę ASP w Krakowie Małgorzatę Dukiet.  W soboty o 12 30. na małej sali gimnastycznej naszej szkoły.
 Zapraszamy uczennice ich mamy i żeńską część grona pedagogicznego, bo to przede wszystkim taniec dla kobiet. Zajęcia są darmowe, odbywają się w ramach programu „Zdrowi i aktywni”

 
Taniec brzucha - Raqs Sharki pochodzi z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
Powszechnie nazywa się go też tańcem arabskim, wschodnim lub orientalnym.
Kobiety zajmujące się tańcem brzucha są piękne, uwodzicielskie, świadome swojej kobiecości oraz silne.
 
 Zajęcia są przeznaczone dla osób w każdym wieku.
Taniec ten szczególnie eksponuje pracę bioder, subtelne ruchy rąk, ramion oraz brzucha.
Poprawia również ogólną jędrność mięśni, rozluźnia oraz wspaniale wyszczupla talię.
Oprócz poprawiania figury ta forma aktywności ma doskonały wpływ na kręgosłup oraz poprawę naszego poczucia własnej wartości.
 
Zajęcia odbywają się w zmysłowej, orientalnej atmosferze. Szczególnie miłym atutem tej sztuki tańca jest jej przebogata oprawa w postaci przepięknych strojów, kolorowych woali oraz wszystkiego co czyni estetykę orientu tak klimatyczną i unikatową.
 
Serdecznie zapraszamy na taneczną podróż w głąb orientu.
Małgorzata Dukiet i Katarzyna Kozłowska

0376.jpg
0373.jpg
0372.jpg
Dział: