III Sopot Ekiden

Wstęp: 

 25.09.2010  zapraszamy chętnych uczniów i nauczycieli naszego liceum na trzecią edycję sopockiego ekidenu, który współorganizuje nasza szkoła.MUSISZ TAM BYĆ!!

III SOPOT EKIDEN 100  km 25 wrzesień 2010
 
Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli naszego liceum na trzecią edycję sopockiego ekidenu na łącznym dystansie 100km, w której każdy uczestnik sam decyduje o przebytym przez siebie dystansie.
 
Ekiden w tłumaczeniu z języka japońskiego jest to forma sztafetowego pokonania dłuższego dystansu. W pierwotnej wersji był to dystans maratoński,  w którym  sztafeta składa się z 6 biegaczy, którzy mieli za zadanie przebiegnięcie odpowiednio 5 000m, 10 000m, 5 000 m, 10 000 m, 5 000 m, 7 195 m. Ten rodzaj aktywności skierowany był do osób, które pojedynczo nie dałyby rady przebiec całego dystansu. W Japonii Ekiden cieszy się już dużą popularnością, powoli ten rodzaj współzawodnictwa zostaje również rozpropagowywany w innych częściach świata.

W Polsce zawody biegowe tego typu odbyły się po raz pierwszy we wrześniu 2005 roku przy okazji festiwalu biegowego towarzyszącego Maratonowi Warszawskiemu, a polska sztafeta uzyskała 2 wynik w Europie. Z powodzeniem również formę ekidenu wykorzystują już od kilku lat pracownicy i studenci gdańskiego AWFiS organizując w ramach dni kultury studenckiej ogólnopolską sztafetę pływacką.
 
Klub Body In Motion oraz Miasto Sopot już po raz trzeci wykorzysta formę ekidenu do pokonania dystansu SUPERMARATONU - czyli 100 km. Tym razem  także  III LO. w Sopocie jest współorganizatorem tej wspaniałej imprezy.
Połączone zostaną dwie dyscypliny: jazda na rowerze i Nordic Walking.
 
Razem, wspólnymi siłami, na rowerach i techniką NW na wszystkich poziomach zaawansowania, pokonamy superdystans, by to co niemożliwe w pojedynkę stało się możliwe i przyjemne razem.
 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wspólnym przedsięwzięciu dla czystej przyjemności, zwycięstwa nad samym sobą w pokonaniu dystansu na jaki cię stać. Dla bardziej wytrwałych będzie to może nawet pełen SUPERDYSTANS 100km.
 
 
RAMOWY ROZKŁAD CZASOWY EKIDENU
 
Start o godzinie 9.00, przewidywane zakończenie około18.00
 
 
 
 
                                  
                                               SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM
 
Cały superdystans 100km zostanie podzielony na 8 kolejnych odcinków, naprzemiennie rowerowych (20km) i Nordic Walking (5km). Każdy z uczestników zgłasza się do dowolnie wybranego odcinka (lub odcinków). Ideą przewodnią jest aby nieprzerwanie wspólnymi siłami pokonać cały dystans ( w różnym składzie osobowym na każdym odcinku) . Oczywiście każdy z uczestników sam decyduje na jakim dystansie i w którym odcinku będzie brał udział w sztafecie.
 
Orientacyjne godziny startów i zakończeń poszczególnych odcinków:
 
09.00 – start do odcinka rowerowego 20km
10.30 – odcinek 5km Nordic Walking
11.15 – start do odcinka rowerowego 20km
12.45 – odcinek 5km Nordic Walking
13.30 – start do odcinka rowerowego 20km
00 – odcinek 5km Nordic Walking
15.45 – start do odcinka rowerowego 20km
17.15 – odcinek 5km Nordic Walking
 
 
ZGŁOSZENIA
 
Zgłoszenia na wybrane odcinki i dystanse przyjmowane są telefonicznie bądź mailowo do dnia EKIDENU czyli 25 września 2010: Małgorzata Wisterowicz-Grzywacz (609 021 309, wistergrzyw@o2.pl). Katarzyna Kozłowska ( 663 88 1000) kkasiakoz@gmail.com.
Interesują nas także osoby, które zajmą się opieką na starcie i mecie.
Istnieje także możliwość dołączenia do nas na miejscu w dniu EKIDENU.
 
MIEJSCE STARTU
Okolice placu zabaw w Parku Północnym (przy obiektach: Bar Enzym, Dworek Admirał)
 
REGULAMIN EKIDENU
 

  1. W EKIDENIE może brać udział każdy. Dzieci za pisemnym pozwoleniem lub pod opieką rodziców.
  2. Startujący musi pokonać min 20km na rowerze lub 5 km z kijami (Nordic Walking) po wyznaczonej trasie.
  3. W celu zachowania bezpieczeństwa na trasie EKIDENU obowiązuje podporządkowanie się wytycznym organizatorów Ekidenu.
  4. Każdy kolejny odcinek prowadzi SZARFOWY, czyli osoba honorowo wybrana, przez organizatorów do przeprowadzenia grupy przez kolejny odcinek Ekidenu. Zaliczenie odległości następuje po przyjściu Szarfowego do wyznaczonego punktu i przekazaniu szarfy następnemu.
  5. Na całej trasie EKIDENU pomocą i opieką służą maszerujący członkowie Klubu „Body In Motion”.
  6. Każdy uczestnik po zgłoszeniu , stawia się na miejsce startu na 15min przed orientacyjnym czasem startu odpowiedniego odcinka z własnym sprzętem (odpowiedni ubiór adekwatny do pogody, rower lub kije do Nordic Walking)
  7. Oficjalne zakończenie imprezy i rozdanie nagród  za szczególne osiągnięcia na trasie nastąpi około godz. 18.15 przy namiocie organizacyjnym. ZOBACZ MAPĘ TRASY

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZałącznikWielkość
mapa trasy.jpg638.26 KB
NW.jpg
ekiden_rowerowy.jpg
baner01.jpg
Dział: