01.04.2015- „Młodzi gotują zdrowo”- w naszej szkole

Wstęp: 

„Młodzi gotują zdrowo” to pierwszy kulinarny konkurs, w którym uczniowie sopockich liceów będą gotować na żywo przed jury. Konkurs pod patronatem Wydziału Oświaty i Wydziału Zdrowia w Sopocie odbędzie się 01.kwietnia 2015r. (środa) w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie, szkole należącej do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

„Młodzi gotują zdrowo” to pierwszy kulinarny konkurs, w którym uczniowie sopockich liceów będą gotować na żywo przed jury.
Konkurs pod patronatem Wydziału Oświaty i Wydziału Zdrowia w Sopocie odbędzie się 01.kwietnia 2015r. (środa) w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie, szkole należącej do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
W jury zasiądą fachowcy z dziedziny żywienia. Malika Juchnowicz, gdyńska restauratorka i finalistka programu Top Chef oraz Agnieszka Nerko właścicielka restauracji „Tupot Mew” w Sopocie.
3 osobowe reprezentacje szkół będą miały za zadanie przygotować potrawy z otrzymanych jednakowych dla wszystkich uczestników produktów (sałatkę, danie na lunch i deser).
Nagrodą za zwycięstwo  będzie uczestnictwo w warsztatach kulinarnych w restauracjach „ Malika” oraz „Tupot Mew”.
Ideą konkursu jest promocja zdrowego odżywiania, kreowania dobrych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie pasji gotowania wśród młodzieży.

ZałącznikWielkość
Zasady konkursu MGZ.docx11.81 KB
zdrowe 3lo 1.png