Projekt "Zapraszamy nad Bałtyk"

Wstęp: 

Rozpoczynamy międzynarodowy projekt edukacyjny "Zapraszamy nad Bałtyk". Chcemy poznać jak żyją, bawią się i uczą mieszkańcy nadbałtyckich miast. Czy szwedzkie i estońskie miasta wyglądają tak jak nasz Sopot? Jak wyglądają ich szkoły, jak uczniowie spędzają czas wolny?

Rozpoczynamy międzynarodowy projekt edukacyjny "Zapraszamy nad Bałtyk". Chcemy poznać jak żyją, bawią się i uczą mieszkańcy nadbałtyckich miast. Czy szwedzkie i estońskie miasta wyglądają tak jak nasz Sopot? Jak wyglądają ich szkoły, jak uczniowie spędzają czas wolny? Czy w lecie kąpią się w Bałtyku, a w zimę chodzą po jego zamarzniętej powierzchni? Na te, i inne pytania, będziemy chcieli uzyskać odpowiedzi w projekcie zaproponowanym nam przez p. Ewę Endraszkę. Nawiążemy kontakt z uczniami zagranicznych szkół, wymienimy się zdjęciami,wrażeniami i informacjami na temat geografii wybrzeża Bałtyku.
             W dzisiejszy mroźny dzień klasa geograficzna podjęła pierwszy krok fotografując i opisując Zatokę Gdańską. Nasze zdjęcia i dalszy rozwój prac nad projektem prezentować będziemy na stronie szkoły.
 
            Zapraszamy do przyłączenia się do naszego projektu. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Ewy Endraszki. Pierwsze zebranie uczestników projektu odbędzie się 15 lutego na przerwie po trzeciej lekcji w sali 001. Jeśli w czasie ferii znajdziecie czas na fotografowanie, to na spotkanie przynieście swoje zimowe zdjęcia zrobione na plaży w Gdyni lub Gdańsku- zdjęcia wybrzeża, lasu i ptaków. Interesują nas też zdjęcia najciekawszych miejsc miasta, w którym mieszkacie. Zapraszamy nad Bałtyk!
 
Uczniowie klasy IIc
 

morze2.jpg
morze.jpg
mapa Bałtyku.png
labedz_0.jpg
gr4 sopot6.jpg
gr4 sopot3.jpg
gr4 sopot2.jpg
gr4 sopot1.jpg