„Adwokat przydaje się w życiu"- Program edukacyjny Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku

Wstęp: 

    Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku od niemal dwóch lat realizuje z powodzeniem program edukacyjny „Adwokat przydaje się w życiu" (wcześniej pod nazwą „Prawo przydaje się w życiu"). Jest to program skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w ramach którego członkowie Izby przybliżają młodzieży podstawy najważniejszych dziedzin prawa.

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku od niemal dwóch lat realizuje z powodzeniem program edukacyjny „Adwokat przydaje się w życiu" (wcześniej pod nazwą „Prawo przydaje się w życiu").
         Jest to program skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w ramach którego członkowie Izby przybliżają młodzieży podstawy najważniejszych dziedzin prawa. Celem programu jest nie tylko wzbogacenie wiedzy o prawie, którą młodzież wyniosła z zajęć szkolnych, ale także przedstawienie praktycznych aspektów wybranych dziedzin prawa, które mogą się przydać w codziennym życiu.
        Program obejmuje następujące bloki tematyczne - w wymiarze 1 godziny lekcyjnej każdy - które w zależności od potrzeb danej szkoły mogą być zmieniane bądź rozszerzane:

  1. Prawo cywilne
  2. Prawo umów i prawo konsumenckie - wybrane zagadnienia dotyczące najpowszechniejszych umów
  3. Prawo karne
  4. Prawo autorskie - podstawowe zagadnienia związane z prawami autorskimi i ochroną wizerunku
  5. Specyfika zawodu adwokata

W dniu 6 kwietnia 2016 roku ze specyfiką zawodu adwokata zapoznali się uczniowie klasy Id wraz z wychowawczynią, profesor Elżbieta Butkiewicz. Nie zdawaliśmy sobie sprawy ile lat musi uczyć się przyszły adwokat i ile przeczytać  stron dokumentów przygotowując się do sprawy . Przy tym przeczytanie lektury, to drobiazg. Za tydzień następne spotkanie, tym razem dotyczące prawa autorskiego.

P1010388.JPG
P1010390.JPG
P1010391.JPG
P1010392.JPG
P1010394.JPG
P1010399.JPG
P1010393.JPG