28 KWIETNIA 18:00 DZIEŃ OTWARTY 3 LO W SOPOCIE W FORMULE ONLINE

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pisarski debiut naszej uczennicy !!!

Pisarski debiut naszej uczennicy !!!

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczenica klasy 2c, Sofija Progrebniak posiada swój niemały wkład w tworzenie zbioru opowiadań zatytułowanych "Magia i cała reszta", gdzie jest autorką jednego z opowiadań zatytułowanego "Poszukiwania miasta Idu".  Zainteresowanych zapraszamy do księgarń a poniżej znajdziecie fragment opisu projektu literackiego oraz kilka zdjęć ze spotkania autorskiego z Sofiją.

Jeszcze raz GRATULUJEMY talentu !!!

 

"Opowiadania, które znajdują się w antologii to zbiór tekstów powstałych podczas warsztatów literackich projektu "Od Mitu do Fantasy". Tekstów intrygujących i nieszablonowych. Wyobraźnia autorów i autorek, ich umiejętności warsztatowe i niestrudzone poszukiwanie własnej artystycznej drogi z pewnością zasługują na uznanie czytelników.

"Projekt "Od Mitu do Fantasy", którego częścią jest oddawana do rąk Czytelników antologia "Magia i cała reszta", nawiązuje do myśli, iż jednym ze źródeł fantasy jest mit. Łączy w ten sposób stare z nowym, to, co zaprzeszłe z tym, co bardzo aktualne, opowieści bajeczne z kulturą popularną. Ale nie znajdziecie w poniższych tekstach typowych mitycznych historii. Mit jest bowiem jedynie impulsem, nawiązaniem, jego schemat fabularny pomaga zbudować atrakcyjny przebieg akcji, ale wszystko to, co dzieje się w poszczególnych opowiadaniach jest dziełem autorskiej wyobraźni.

Wyobraźnia to zresztą słowo-klucz literatury fantastycznej. Dla niej zorganizowaliśmy warsztaty literackie, których pokłosiem jest niniejsza antologia. Imaginacja pomaga opowiedzieć nasze światy wewnętrzne, odblokować i uporządkować pokłady twórczego fermentu, który wszyscy posiadamy. Przez kilka miesięcy w bibliotece Stacja Kultury w Rumi rozmawialiśmy, ćwiczyliśmy, pisaliśmy i spieraliśmy się o kształt fabuły, bohaterów i pomysły na magię w poszczególnych tekstach. Bo bez magii nie ma przecież fantasy".

Projekt "Od mitu do fantasy" poświęcony jest literaturze fantasy oraz odkrywaniu jej źródeł inspiracji w mitologii, ze szczególnym uwzględnieniem motywów pojawiających się w mitologii słowiańskiej.

 

 

Data dodania: 2019-11-11 21:12:44
Data edycji: 2019-11-11 21:16:09
Ilość wyświetleń: 248

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Facebook