Wymiana angielska

Angielskie wspomnienia

Klasa I A wyjechała w dniach 15-22.03 na wycieczkę do W. Brytanii- do Southend-on-Sea i Londynu. Southend jest partnerskim miastem Sopotu. Organizatorem tego wyjazdu była wychowawczyni IA Małgorzata Wyka-Cichocka, która w naszej szkole od lat promuje kontakty polsko-brytyjskie.
Dofinansowania do wyjazdu udzielił nam Urząd Miasta Sopotu, Pani Dyrektor i nasza szkolna Rada Rodziców.
Wylatywaliśmy z Gdańska w poniedziałek rano. Po przylocie na lotnisko Stansted czekał na nas autokar, który zabrał nas do Cambridge.
Tak, tak!!! To ten uniwersytet!!!
Wieczorem pojechaliśmy do Southend-on-Sea, gdzie zostaliśmy przydzieleni do angielskich rodzin, u których nocowaliśmy przez następne 3 dni.
Zwiedzaliśmy miasto i najdłuższe metalowe molo w Europie, mieliśmy oficjalne spotkanie z burmistrzem miasta Brian’em Smith, spędziliśmy jedno przedpołudnie w angielskiej szkole St. Bernard’s High. Czas spędzony z rodzinami angielskimi też obfitował w mnóstwo wrażeń.
W czwartek rano pociągiem pojechaliśmy z Southend do Londynu. Zamieszkalismy w hotelu. Wycieczka ta była bardzo pouczająca. Wiele dowiedzieliśmy się o Anglii. Podszkoliliśmy się językowo. Oprócz nauki była też zabawa. Dzięki tej wycieczce klasa bardzo się zintegrowała. Wieloosobowe hotelowe pokoje też się do tego przyczyniły.

ARE YOU READY TO GET TO KNOW MORE ABOUT OUR STAY IN LONDON??
Po przyjeździe do Londynu, przez pierwszą godzinę bawiliśmy się w poszukiwanie domu(hostelu) ;). Mimo, że na zakwaterowanie czekaliśmy kolejne 2 godziny, była dobra zabawa. Gdy zostawiliśmy bagaże w pokojach, wyszliśmy na pierwsza turę wędrówek po ulicach Londynu: London Eye, Westminster Abbey, Buckingam Palace i Picadilly Circus. Weszliśmy na obrady Izby Gmin do Houses of Parlament. Can you believe it?
Po drodze mieliśmy małe komplikacje z metrem, ale wszystko się dobrze skończyło.

Next Day
8:45 śniadanie-> fasolka po bretońsku, zapiekane ziemniaczki, tosty i owoce godzinny odpoczynek, po śniadaniu idziemy na naszą stację metra( Canada Water) i jedziemy po dawkę kultury:
2 h w Natura History Museum - Muzeum Historii Naturalnej, chwila w Muzeum Nauki i Techniki, 2 h w V&A Muzeum. Potem Harrods, obiad w słynnej dzielnicy Camden Town i noc w hostelu.

Saturday
Śniadanko pyszne, angielskie, obfite….. Następnie na Oxford Street, na próbę orkiestry St. Martin w kościele St. Martin’s. Zaraz po tym do National Galery - Galerii Narodowej, pod kolumnę Horacego Nelsona, czas wolny i na obiad: tym razem Covent Garden. Po zjedzeniu posiłków spacerem na Victoria Embankment , pod London Eye i Parlament. Do hostelu wróciliśmy zmęczeni, co absolutnie nie przeszkadzało nam by śmiać się całą noc. A rano trzeba wstać...Londyn czeka…. Sunday
Spacer pod Tower Bridge, Tower of London i potem moment dla siebie. Później chwila czekania na tych, co spełniają swe marzenia( you know what I mean) i z powrotem do hostelu. Spakowani i wymeldowani poszliśmy zostawić bagaże na Baker Street. Czas na obiadek. Podzielono nas na trzy grupy i Easybus’em pojechaliśmy na lotnisko. Całą noc spędziliśmy na lotnisku- co wcale nie było takie złe!!!! O 4:00 przeszliśmy przez odprawę a o godz 6:30 wylecieliśmy w stronę ukochanego kraju. Przywitali nas rodzice, nasze opiekunki Małgorzata Wyka- Cichocka, Irena Szymichowska , Katarzyna Welicka dostały piękne bukiety, w końcu dały sobie z nami radę i całych , zdrowych, pełnych wrażeń dowiozły do domu!

Why did we all love the trip????
because it was fun;
because we were all together far from school;
because London is an amazing place full of sights, museum, galleries, beautiful streets and interesting people;
because we had a chance to explore another culture;
because some of us really fancied the Tube :) ;
because the food was good;
because we like Stansted Airport at night;
and many, many more…..

CHCIELIBYSMY BARDZO PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM, DZIĘKI KTÓRYM
NASZ WYJAZD BYŁ MOŻLIWY.

DZIĘKUJEMY ZA ORGANIZACJĘ, KTÓRA BYŁA DOPRACOWANA PERFEKCYJNIE (nasz wychowawca), ZA OPIEKĘ (pani Kasia Welicka i pani Irenka Szymichowska), ZA WSPARCIE NASZEGO WYJAZDU (UM Sopot- pan naczelnik Wydziału Oświaty p. Piotr Płocki, Rada Rodziców IIILO, Pani Dyrektor III LO p Danuta Klapper-Szczucka.
WIĘCEJ ZDJĘC ZNAJDZIESZ:

http://picasaweb.google.pl/3lo.sopot/Londyn#

anglia9
anglia8
anglia7
anglia6
anglia5
anglia4
anglia3
anglia2
anglia18
anglia17
anglia16
anglia15
anglia14
anglia13
anglia12
anglia10
anglia1

Ostatnio

union jack.png

W najbliższy wtorek uczniowie naszej szkoły będą mieli niepowtarzalną szansę uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez szefową wydziału edukacji National Civil Rights Museum  w Memphis, USA. Wykład będzie poświęcony wiecznie aktualnej i...