Australia już nie jest tak daleko.

Wstęp: 

Na lekcjach wychowawczych w klasach 2a i 2d mieliśmy miłe spotkanie z Tonym, nauczycielem ze szkoły w Australii i jego żoną Krysią. Opowiedzieli nam bardzo ciekawie o swoim kraju, jego historii, Aborygenach-rdzennych mieszkańcach tego kontynentu, o przyrodzie, ciekawych miejscach, sportach uprawianych w Australii i typowych potrawach, obyczajach.

Na lekcjach wychowawczych w klasach 2a i 2d mieliśmy miłe spotkanie z Tonym, nauczycielem ze szkoły w Australii i jego żoną Krysią.
Opowiedzieli nam bardzo ciekawie o swoim kraju, jego historii, Aborygenach-rdzennych mieszkańcach tego kontynentu, o przyrodzie, ciekawych miejscach, sportach uprawianych w Australii i typowych potrawach, obyczajach.
Dzięki zdolnościom muzycznym Mikołaja mieliśmy też okazję posłuchać w jego wykonaniu muzyki Aborygenów,  muzyki o odmiennym, niespotykanym brzmieniu.Zagrał on nam na instrumencie  dętym – Didgeridoo.
 Tony nie zna języka polskiego i była to dla nas również ciekawa lekcja języka angielskiego i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w komunikowaniu się po angielsku. Poszło nam dobrze!

IMG_5100.jpg