Teatr na nowe czasy, czyli warsztaty w Teatrze Atelier

Wstęp: 

   „Teatr na nowe czasy” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO i Fundacji Pomysłodalnia. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnego modelu prezentacji sztuki oraz edukacji kulturalnej skierowanej różnych grup wiekowych. Projekt realizowany jest w formie Spotkań, które

  „Teatr na nowe czasy” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO i Fundacji Pomysłodalnia. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnego modelu prezentacji sztuki oraz edukacji kulturalnej skierowanej różnych grup wiekowych. Projekt realizowany jest w formie Spotkań, które poświęcone są najciekawszym zagadnieniom tworzącym nowy teatr w Polsce. Przedsięwzięcie w obecnej formie obejmuje: warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, otwarte debaty z udziałem praktyków i teoretyków teatru z kraju oraz lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego.
W ramach projektu będzie można było zobaczyć trzy spektakle: „Wydech” i „EksPLoracja” Teatru Krzyk oraz „Całoczerwone” Teatru BOTO.
Do udziału w panelach dyskusyjnych zostali zaproszeni: Marek Kościółek, dr Katarzyna Pastuszak, dr Barbara Świąder-Puchowska, Romuald Wicza-Pokojski, dr Joanna Puzyna-Chojka, Jakub Roszkowski, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Małgorzata Szczerbowska, Jarosław Zalesiński.
 
   W dniu 5 grudniu wzięłam udział w powyżej opisanym projekcie. Było to bardzo budujące doświadczenie. Na początku odbyły się pięciogodzinne warsztaty poświęcone odkrywaniu zależności między mową ciała a emocjami, zabawy słowem, odgrywaliśmy również rożne sceny, ucząc się spontaniczności i improwizacji. Później pod wieczór zostałam zaproszona na spektakl „Całoczerwone”. Był trudny do zrozumienia i można go interpretować na różne sposoby, jednak mogłabym polecić go każdemu.
                                                                                              Julia Chudzik
 
część informacji zaczerpnięta ze strony:
http://www.pomyslodalnia.pl/teatr/teatr-na-nowe-czasy-czyli-off-pod-lupa/
 
 
 
Projekt wzbogacą materiały kontekstowe i rejestracja wydarzeń. Wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu oraz podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu, powinno procentować. Beneficjenci projektu zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności, które pozwolą im dekodować język współczesnego teatru. Będą mogli poznać twórców oraz krytyków z kraju i środowiska lokalnego, nauczyć się poznawać, rozumieć, oceniać.
 
Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.
 
 

Teatr-BOTO-Całoczerwone.jpg