Teatr Artystów Awangardowych (TAA)

Wstęp: 

Nowa formacja teatralna w naszej szkole została powołana aby dać upust artystycznym aspiracjom uczniów. Rozpoczęliśmy sezon pracy w połowie września –idea powstania Teatru Artystów Awangardowych spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony społeczności Nowa formacja teatralna w naszej szkole została powołana aby dać upust artystycznym aspiracjom uczniów. Rozpoczęliśmy sezon pracy w połowie września –idea powstania Teatru Artystów Awangardowych spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony społeczności

Nowa formacja teatralna w naszej szkole została powołana aby dać upust artystycznym aspiracjom uczniów. Rozpoczęliśmy sezon pracy w połowie września –idea powstania Teatru Artystów Awangardowych spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony społeczności szkolnej, czego dowodem była frekwencja na spotkaniu organizacyjnym, a na kolejnych zajęciach -  zaangażowanie adeptów sztuki aktorskiej.
Przewrotna nazwa teatru jest pomysłem wyrosłym na gruncie wspólnej dyskusji , a jesteśmy przekonani, że nie pozostanie bez znaczenia – będzie zaś wyznaczała kierunek naszych artystycznych inicjatyw.
Ster działań przypadł w ręce inicjatora projektu – Pawła Swajdy - wcześniejszego twórcy Teatru Niezależnego, który  był prekursorem dla obecnych Artystów Awangardowych.
Paweł Swajda prywatnie jest studentem filologii romańskiej na Uniwersytecie Gdańskim, jak i śpiewu klasycznego, który jest jego ogromną pasją. Doświadczenia aktorskie zdobywał i szlifował pod okiem aktorów gdyńskich teatrów – Teatru Miejskiego oraz Teatru Muzycznego, a także na licznych konkursach i przeglądach teatralnych.
Opiekę nad teatrem objęły Panie Justyna Blicharz i Jolanta Rulewska, które od lat działają w artystycznym i kulturalnym interesie naszej szkoły, zabiegając  o to, by w uczniach nie umarła wrażliwość na piękno sztuki.

Zdjęcie1859.jpg
Zdjęcie1858.jpg
Zdjęcie1852.jpg
Zdjęcie1849.jpg
Zdjęcie1846.jpg
Zdjęcie1841.jpg
Zdjęcie1838.jpg
Zdjęcie1820.jpg
Dział: