Aktorzy III LO w Sopocie na deskach Teatru Atelier

Wstęp: 

4 czerwca 2014 r. grupa aktorów szkolnego teatru miała okazję wystąpić na deskach sopockiego Teatru Atelier ze spektaklem inspirowanym IV częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza. Było to możliwe dzięki projektowi „Dwa światy- jeden teatr” stworzonemu

4 czerwca 2014 r. grupa aktorów szkolnego teatru miała okazję wystąpić na deskach sopockiego Teatru Atelier ze spektaklem inspirowanym IV częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza. Było to możliwe dzięki projektowi „Dwa światy- jeden teatr” stworzonemu przez pana Jacka Spicę, który na co dzień  pracuje z osobami niepełnosprawnymi.
            Jako pierwsza zaprezentowała się gdańska  grupa teatralna „Casablaca”, która przedstawiła sztukę  nawiązującą do „Hamleta” W. Szekspira. Warto nadmienić, że „Casablanca” to zespół działający w Gdańsku już od kilkunastu lat, mający na swoim koncie sporo sukcesów i  przede wszystkim oswojony z profesjonalną sceną. Jego artyści wielokrotnie prezentowali swoje umiejętności, między innymi na deskach Teatru Wybrzeże. Niepełnosprawni aktorzy zachwycili nas swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Potem przyszedł czas na występ aktorów naszego liceum. Widzowie żywiołowo reagowali na piosenkę śpiewaną przez Klaudię do melodii „Bałkanicy”. Efekty dźwiękowe oraz świetlne rzeczywiście robiły wrażenie!
            Na zakończenie naszego spotkania jego organizator pan Jacek Spicawywołał dyskusję,podczas której doszliśmy do wniosku, że teatr jednoczy, że nie ma znaczenia czy ktoś jeździ na wózku, czy jest niepełnosprawny intelektualnie, czy też jest uczniem liceum- tu zanikają bariery i granice, bo teatr to przestrzeń dla tych wszystkich, którzy kochają sztukę.
            Mamy nadzieję, że nasz wspólny występ i późniejsza debata zaowocują dalszą współpracą. Byłaby to ciekawa forma wymiany doświadczeń i rozwijania teatralnych umiejętności.
 
J.Blicharz i J.Rulewska

DSC05906.JPG
DSC05908.JPG
DSC05912.JPG
DSC05913.JPG
DSC05915.JPG
DSC05914.JPG
Dział: