XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej- DWA TEATRY (1-3.06.2013)

Wstęp: 

Już po raz trzynasty w Sopocie w dniach 1-3 czerwca 2013 r. miał miejsce festiwal Dwa Teatry. Prezentacje konkursowe w kategorii słuchowisk i spektakli telewizyjnych odbywały się w Multikinie. Tu można było zobaczyć między innymi „Braci Karamazow” w reżyserii Janusza

Już po raz trzynasty w Sopocie w dniach 1-3 czerwca 2013 r. miał miejsce festiwal Dwa Teatry. Prezentacje konkursowe w kategorii słuchowisk i spektakli telewizyjnych odbywały się w Multikinie. Tu można było zobaczyć między innymi „Braci Karamazow” w reżyserii Janusza Opryńskiego, „Tango” w reż Jerzego Jarockiego czy fenomenalną „Moralność pani Dulskiej” w reż. Marcina Wrony. Zwycięzców poznamy w poniedziałek 3.06. My trzymamy kciuki za dwa spektakle związane z trójmiejskimi scenami: „Idąc rakiem” w reż Krzysztofa Babickiego (Teatr Miejski z Gdyni) oraz „Ciała obce” w reż Kuby Kowalskiego- sztuka Julii Holewińskiej z powodzeniem grana przez aktorów Teatru Wybrzeże.
      Festiwalowym zmaganiom towarzyszą różnego rodzaju imprezy, między innymi spotkania z aktorami, na przykład Martą Lipińską, Ignacym Gogolewskim czy Piotrem Adamczykiem.
My uczestniczyliśmy w niedzielnym spotkaniu z Kingą Preis- jurorką konkursu, która dowcipnie opowiadała o początkach swojej aktorskiej drogi, o przyjaźni z Agatą Kuleszą, o sportowych pasjach, współpracy z Wojciechem Smarzowskim, między innymi na planie filmu „Anioł”, który powstał na podstawie powieści J. Pilcha „Pod mocnym aniołem”.
           

CAM00058.jpg
CAM00057.jpg
CAM00056.jpg
CAM00053.jpg
Dział: