W grudniu KLaSYK zaprasza do Opery Bałtyckiej

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na  balet pt.„Sen nocy letniej” – prezentowany w Operze Bałtyckiej w Gdańsku  (19 grudnia 2013 r. - czwartekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz, p. J.Sadkowskiej lub
p. J.Rulewskiej.
Zapraszamy również Waszych Rodziców.
Bilety w cenie 25 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 04 listopada 2013 r. (poniedziałek).

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na  balet pt.„Sen nocy letniej” – prezentowany w Operze Bałtyckiej w Gdańsku  (19 grudnia 2013 r. - czwartekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz, p. J.Sadkowskiej lub p. J.Rulewskiej.                 
 Zapraszamy również Waszych Rodziców.
Bilety w cenie 25 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 04 listopada 2013 r. (poniedziałek).
 
Kolejne arcydzieło Szekspira w interpretacji choreograficznej Izadory Weiss. Tym razem również odrzuciła ona uznaną wersję muzyki Mendelssohna-Bartholdy'ego i szukała kompozytora, który, według niej, jest najbliższy królewsko – ludycznej zwariowanej komedii o tajemnicach miłości, seksu    i świata snów. Jej wybór padł na Gorana Bregovicia i jego zmysłową, genialną interpretację starych motywów ludowych, tak popularną szczególnie w Polsce. Decyzja odważna i ryzykowna, ale Izadora  Weiss nie po raz pierwszy składa dowody odwagi i niezwykłej intuicji w splataniu muzyki i teatru tańca w jedną całość. Sensacją tego przedsięwzięcia są również kostiumy jednej z największych artystek w tej dziedzinie królującej w świecie mody, ale ujawniającej o wiele głębsze zasoby swego talentu w teatrze - Gosi Baczyńskiej.

beznazwy.png
Dział: