Spotkanie z Pawłem Huelle

Wstęp: 

Wielbiciele talentu Mistrza mieli okazję zobaczyć i wysłuchać go 14 stycznia 2014 roku  o godzinie 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie podczas spotkania autorskiego prowadzonego przez dziennikarkę  Programu 3 Polskiego Radia- Barbarę Marcinik.

Wielbiciele talentu Mistrza mieli okazję zobaczyć i wysłuchać go 14 stycznia 2014 roku o godzinie 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie podczas spotkania autorskiego prowadzonego przez dziennikarkę  Programu 3 Polskiego Radia- Barbarę Marcinik.
     Głównym celem spotkania była promocja najnowszej, piątej już powieści P. Huelle zatytułowanej „Śpiewaj ogrody”. Tytuł książki został zaczerpnięty z „Sonetów do Orfeusza” Rainera M. Rilkego, natomiast akcja toczy się wokół zaginionej opery R. Wagnera.
Związany z Gdańskiem pisarz po raz kolejny wraca do historii tego miasta, jego niemieckich mieszkańców i powojennych osadników, spośród których wywodzi się jego rodzina. "Śpiewaj ogrody" nawiązuje do muzycznych tradycji przedwojennego Gdańska. Wybór Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie nie był przypadkowym miejscem spotkania z Mistrzem, bowiem w powieści można znaleźć również nawiązania do wątków związanych z naszym miastem.
Wśród licznie zgromadzonych uczestników znaleźli się między innymi Stefan Chwin, Wojciech Fułek, Paweł Adamowicz oraz Joanna Cichocka- Gula. Po autograf Pawła Huelle ustawił się także Andrzej Piaseczny, który akurat przebywał w Sopocie.
     Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejną książkę z autografem.

DSC05820.JPG
JB20140114_103 .jpg
JB20140114_105 .jpg
Huelle 001.jpg
Huelle.jpg
P. Huelle.jpg
Paweł Huelle.jpg
Dział: