Spotkanie z Olgą Tokarczuk

Wstęp: 

Miłośnicy prozy jednej z najsłynniejszych obecnie pisarek mieli okazję spotkać się z nią 24.02.2015 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Miłośnicy prozy jednej z najsłynniejszych obecnie pisarek mieli okazję spotkać się z nią 24.02.2015 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.
Autorka m.in. takich bestsellerów, jak Prawiek i inne czasy, Dom dzienny, dom nocny, Ostatnie historie, Bieguni czy Prowadź swój pług przez kości umarłych opowiadała o pracy nad swoją najnowszą a jednocześnie pierwszą w jej dorobku powieścią historyczną zatytułowaną Księgi Jakubowe. W recenzji Wydawnictwa Literackiego możemy wyczytać następujące informacje:
„Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci — Księgi Jakubowe imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Olga Tokarczuk pełnymi garściami czerpie z tradycji powieści historycznej, poszerzając jednocześnie jej granice gatunkowe. Z ogromną dbałością o szczegóły przedstawia realia epoki, architekturę, ubiory, zapachy. Odwiedzamy szlacheckie dwory, katolickie plebanie i żydowskie domostwa, rozmodlone i zanurzone w lekturze tajemniczych pism. Na oczach czytelników pisarka tka obraz dawnej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.”
Spotkanie poprowadziła pani Krystyna Chwin, której dociekliwe pytania niejednego literata zbiłyby z tropu, jednak Olga Tokarczuk cierpliwie i dowcipnie na nie odpowiadała, konsekwentnie unikając tych, które dotyczyły jej życia prywatnego.
Po spotkaniu autorka oczywiście podpisywała książki. A nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejną pozycję z autografem.

DSC06241.JPG
DSC06243.JPG
DSC06244.JPG
DSC06248.JPG
Olga Tokarczuk.jpg
Dział: