„Różyczka” i "Spamalot"– nowa propozycja Klubu Sympatyków Kultury

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Różyczka” 08 listopada 2010 r. - poniedziałek (Multikino w Sopocie o godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Sadkowskiej, p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek.

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Różyczka” 08 listopada 2010 r. - poniedziałek (Multikino w Sopocie o godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Sadkowskiej, p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 10 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 22 października 2010 r. (piątek).
 
Klub Sympatyków Kultury zaprasza wszystkich miłośników dobrego kina na film             pt.  „Różyczka”  w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Jest to zwycięzca tegorocznego    XXXV Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni i zdobywca Złotych Lwów. W obsadzie takie sławy  polskiego kina jak Andrzej Seweryn, Jan Frycz, Robert Więckiewicz oraz Magdalena Boczarska, która za swoją rolę otrzymała nagrodę indywidualną.
 
 
Fabuła filmu jest zainspirowana historią kilku ostatnich lat życia Pawła Jasienicy. Osią fabularną jest opowieść o romansie i małżeństwie pisarza z kobietą, która okazała się być agentką służby bezpieczeństwa. Film jest opowieścią o miłosnym trójkącie, w którym oprócz pisarza i jego przyszłej żony znalazł się również oficer II Wydziału MSW.
 
    
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
„Spamalot” – Klub Sympatyków Kultury zaprasza do Teatru Muzycznego
Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do Teatru Muzycznego w Gdyni        na spektakl „Spamalot”  (23 listopada 2010 r. - wtorek – godzina 19.00)  w reżyserii Macieja Korwina, prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej, p. J.Sadkowskiej   lub p. J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 41 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 20 października 2010 r. (wtorek).
„Parodia musicalu, czyli kpina z tego, co na co dzień robimy” - mówi Maciej Korwin o reżyserowanym przez siebie "Spamalocie" według Monty Pythona.
Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" reklamowany jest jako najbardziej zakręcona komedia Broadway'u wystawiana po raz pierwszy w Polsce. Teatr Muzyczny w Gdyni od lat nosił się z zamiarem pokazania musicalu na podstawie kultowej komedii "Monty Python i Święty Graal", który nawiązując do humoru legendarnej grupy Pythona i konwencji broadwayowskich przebojów jednocześnie wszystko to parodiuje. "Spamalot" Erica Idle'a (komika z grupy Pythona) to musical, rewia, pastisz i teatr absurdu w jednym. A wszystko oparte na legendzie o królu Arturze, Rycerzach Okrągłego Stołu i Świętym Graalu.

W 2005 r. "Spamalot" zdobył nagrodę Tony dla najlepszego musicalu (teatralny odpowiednich Oscarów), dołączając do gatunkowej ekstraklasy z tytułami takimi jak "Człowiek z La Manchy", "Evita", "Skrzypek na dachu" czy 'My Fair Lady".

 

       

rozyczka.jpg
fa85bc8ee168702627c12b65c939aa8a,14,1.jpg
172244-Spamalot.jpg
172231-Spamalot.jpg
Dział: