Nowa propozycja KLaSYK-a!

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.”Platonow” prezentowany na Scenie Kameralnej w Sopocie (08 listopada 2013r. – piątek –godz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do p. J.Blicharz, J.Sadkowskiej lub J.Rulewskiej.  Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 18 października 2013r. (piątek).                            Zapraszamy również Waszych Rodziców.                                                                        

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.”Platonow” prezentowany na Scenie Kameralnej w Sopocie (08 listopada 2013r. – piątek – godz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do p. J.Blicharz, J.Sadkowskiej lub J.Rulewskiej.
Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 18 października 2013r. (piątek).                                                                             
Zapraszamy również Waszych Rodziców.                                                                                                                               

 
Na deski Teatru Wybrzeże powraca dramaturgia Antona Czechowa - wspaniałego, obdarzonego błyskotliwym poczuciem humoru, wnikliwego zmysłem obserwacji rosyjskiego dramatopisarza i lekarza. PŁATONOW to jego debiutancka sztuka, którą napisał mając zaledwie 21 lat. Ale ukazuje już ona w pełnej rozciągłości geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro autora. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł. PŁATONOW - opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania - to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.
Premiera: 26 października 2013 Scena Kameralna
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Opracowanie tekstu: Jakub Roszkowski
Scenografia: Barbara Hanicka
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
 
 
                                                               

platanow_wis_gda_01.jpg
Dział: