Kwietniowa propozycja KLaSYK-a

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.„Życiem jest snem” w reżyserii Kuby Kowalskiego, prezentowany na Scenie Kameralnej w Sopocie (06 kwietnia 2013 r. - sobotagodz. 17.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej,                   

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.„Życiem jest snem”w reżyserii Kuby Kowalskiego, prezentowany na Scenie Kameralnej w Sopocie (06 kwietnia 2013 r. - sobotagodz. 17.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej,  p. J.Sadkowskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek. Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 14 marca 2013 r. (czwartek).
 
ŻYCIE JEST SNEM- filozoficzny dramat o odwiecznych złudzeniach człowieka i iluzoryczności ludzkiej egzystencji - to prawdopodobnie najwybitniejsze osiągnięcie Pedro Calderóna de la Barca.
Akcja sztuki umieszczona została w umownej scenerii - w Polsce, na dworze króla Basilia. Narodzinom jego syna - Segismunda towarzyszą znaki wskazujące, że stanie się on w przyszłości krwiożerczym tyranem, zabije swojego ojca, a kraj pogrąży w nędzy i wojnie. Basilio, chcąc zapobiec spełnieniu się przepowiedni, nakazuje więc uwięzić księcia w wieży na odludziu. Nikt w królestwie nie wie o jego istnieniu. W obliczu śmierci pragnie przekonać się o prawdziwości zaklęcia, dlatego też rozkazuje przenieść uśpionego syna do pałacu. Eksperyment okazuje się jednak opłakany w skutkach - Segismundo, badając granice zwróconej mu nagle wolności, morduje, plugawi i gwałci.

Zycie_jest_snem_SOPOT.jpg
Dział: