Klub Sympatyków Kultury ZAPRASZA

Wstęp: 

Zaczynamy nowy semestr kolejnym wyzwaniem artystycznym. Zapraszamy wszystkich do Opery Bałtyckiej na „MAKBETA”,15 lutego 2011 roku (wtorek) o godz.19.00. Bilety można rezerwować do dnia 03 lutego br.(zmiana!).

Zaczynamy nowy semestr kolejnym wyzwaniem artystycznym. Zapraszamy wszystkich do Opery Bałtyckiej na „MAKBETA” – dnia 15 lutego 2011 roku (wtorek) o godzinie 19.00.
Bilety w cenie 25 PLN można rezerwować do dnia 14 stycznia br. (piątek przed feriami) u p. Justyny Blicharz-Kuflińskiej, p. Justyny Sadkowskiej i p. Jolanty Rulewskiej-Przybek.
 
ZAPRASZAMY
 
„Anglicy otaczają ten dramat Szekspira zabobonnym lękiem. Twierdzą, że nikomu jeszcze nie udało się wystawić go z sukcesem. A jednak w teatrach całego świata przynajmniej raz w tygodniu odbywa się premiera tego arcydzieła. Opera Verdiego wiernie przenosi moc jego poezji w wyższą sferę muzyki i podwaja szanse dotarcia z przejmującą opowieścią o człowieku skazanym przez los do serc i umysłów widzów. Próbujemy wtedy zrozumieć, czy rzeczywiście jesteśmy bez szans wobec przeznaczenia, czy też to nasza głupota i zła wola pcha nas na zatracenie i mnoży zbrodnicze uczynki. Rozstrzygnięcie tak poważnych dylematów mało kto kojarzy z salą operową. A jednak zespół Opery wierzy, że dzięki potędze muzyki to właśnie tutaj prawdziwe katharsis i oczyszczenie sumień jest możliwe.”

makbet - zdjęcie.jpg
Dział: