Klasyk zaprasza na spektakl do Centrum Kultury w Gdyni

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na  spektakl pt. „Bez przesady” – prezentowany w Centrum Kultury w Gdyni (14.05.2018 r. - poniedziałekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz - Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek. Bilety w cenie 28 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli  w nieprzekraczalnym terminie do 27 kwietnia 2018 r. (piątek).

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na  spektakl pt. Bez przesady – prezentowany w Centrum Kultury w Gdyni (14.05.2018 r. - poniedziałekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz - Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek. Bilety w cenie 28 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli  w nieprzekraczalnym terminie do 27 kwietnia 2018 r. (piątek).
                                                                                                          ZAPRASZAMY
 
„W opinii wielu Polaków feministki to sfrustrowane baby z wąsami, a problem dyskryminacji płciowej jest wyłącznie lewacką histerią.
Spektakl „Bez przesady” nie polemizuje z tą tezą, lecz pokazuje tylko lustrzane odbicie rzeczywistości – co się stanie, gdy pozamieniamy miejscami kobiety i mężczyzn? Czy płeć wpływa na nas w sytuacjach domowych, zawodowych i towarzyskich? Jeśli dyskryminacja nie istnieje, a wszyscy jesteśmy traktowani równo, to różnice powinny być niezauważalne. Natomiast jeżeli dyskryminacja istnieje, to w którym momencie się rozpoczyna? Czy całowanie w rękę prowadzi do przemocy domowej? Czy komplement to jasna strona medalu, na którego rewersie znajdują się nierówne zarobki pomiędzy kobietami a mężczyznami? Spektakl w lekki, komediowy sposób porusza te niełatwe kwestie. Nie daje wytycznych ani odpowiedzi, ale stara się zmusić widza do sformułowania własnej opinii.”
Źródło: strona internetowa Centrum Kultury w Gdyni
Obsada:
Magdalena Bochan-Jachimek
Aleksandra Derda
Michał Zacharek
Wojciech Tremiszewski
 
PREMIERA GDYŃSKA 20 stycznia 2018 r.
 
Tekst: Szymon Jachimek
Reżyseria: Mariusz Babicki
Scenografia: Marta Mittlener

dsc_4229.jpg
Dział: