KLaSYK zaprasza na nowy spektakl w Teatrze Muzycznym!

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.„Chłopi” – najnowszą sztukę Teatru Muzyczneg w Gdyni  (25 października 2013 r. - piątekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz, p. J.Sadkowskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek. Zapraszamy również  Rodziców. Bilety w cenie 40 zł (ulgowe) i 60 zł (dla dorosłych). Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 25 września 2013 r. (środa).

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl pt.„Chłopi” – najnowszą sztukę Teatru Muzyczneg w Gdyni  (25 października 2013 r. - piątekgodz. 19.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz, p. J.Sadkowskiej lub p.J.Rulewskiej- Przybek. Zapraszamy również  Rodziców.         Bilety w cenie 40 zł (ulgowe) i 60 zł (dla dorosłych). Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 25 września 2013 r. (środa).
CHŁOPI  - musical
Premiera:06-09-2013, wg powieści: Władysława Reymonta
Reżyseria i adaptacja:Wojciech Kościelniak
Kierownictwo muzyczne: Piotr Dziubek
Współpraca muzyczna: Dariusz Różankiewicz
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Szydłowska
Teksty piosenek: Rafał Dziwisz
Scenografia i animacje: Damian Styrna
Choreografia: Ewelina Adamska - Porczyk
Kostiumy: Katarzyna Paciorek

Wojciech Kościelniak po raz kolejny sięgnął po wydawałoby się "nieteatralny" materiał literacki i przeniósł go na Dużą Scenę Teatru Muzycznego.
„Chłopi”  to pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury, której tekst wciąż zachwyca swoją aktualnością. Musical nawiązuje do polskiej tradycji nie tracąc swej wartości literackiej. Łowickie, barwne i niezwykle plastyczne kostiumy stanowią piękną oprawę tego niezwykłego widowiska.

"Chłopi", powieść Władysława Reymonta, pisana w latach 1901-1908, opublikowana w formie książkowej w latach 1904-1909 ukazuje życie społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku. Problematyka utworu skupia się wokół takich zagadnień jak m.in. tematyka chłopska, społeczna i ekonomiczna sytuacja polskiej wsi, konflikt pokoleń, nieuchronność przemijania, wpływ gromady na jednostkę.

W "Chłopach" odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę. Mamy tam panoramę różnorodnych charakterów, zachowań, różne motywacje wyborów; podkreślone przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która, choć nie daje komfortowego życia, nadaje mu sens i rytm. Władysław Reymont otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku.

chlopi_plakat_t_muzyczny.jpg
Dział: