KLaSYK zaprasza do Teatru Muzycznego w Gdyni

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl „Zły” (26.11.2015r. – czwartek – godz. 19.00)prezentowany w Teatrze Muzycznym w Gdyni prosimy o zgłaszanie się do p. J.Blicharz-Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej-Przybek.
Bilety w cenie 30zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli do 12.10.2015r. (poniedziałek).

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem na spektakl „Zły” (26.11.2015r. – czwartek – godz. 19.00)prezentowany w Teatrze Muzycznym w Gdyni prosimyo zgłaszanie się do p. J.Blicharz-Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej-Przybek. Bilety w cenie 30zł.                                                                                                                  
Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli do 12.10.2015r. (poniedziałek).
 
Musical ZŁY na podstawie wielowątkowej powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda z 1955 roku przedstawia historię polskiego superbohatera, który w realiach powojennej Warszawy na własną rękę usiłuje przywrócić praworządność w mieście. Jest to jedyna w swoim rodzaju mieszanka realnego, wnikliwego spojrzenia na problemy tamtego czasu z fantazją bliską amerykańskim twórcom popularnych serii komiksowych. O ile znakiem rozpoznawczym Batmana jest jego strój nietoperza, a Spider–Mana pajęcza sieć o tyle Zły rozpoznawany jest przez niezwykłe, fosforyzujące oczy i pierścień – kastet z wielkim lśniącym brylantem.
Dynamiczna choreografia, efektowna oprawa scenograficzna, wartka akcja, historia pełna zagadek i tajemnic gwarantują dobrą, a przy tym mądrą zabawę. Nasz spektakl postara się znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy złem można zwalczać zło? Czy skuteczność zła jest dostatecznym argumentem by stosować je jako narzędzie w walce przeciw niemu samemu? Czy zło może być szlachetne? Przekonamy się już we wrześniu.
"Spektakl utrzymany jest w zawrotnym tempie, w którym oglądamy coraz to nowe, ciekawsze i perfekcyjnie zrealizowane pomysły inscenizacyjne."
(Gazeta Wyborcza)
"Spektakl Muzycznego ma pokazać na scenie blaski i cienie burzliwych lat 50-tych, oddać dziko szerzącą się przestępczość i marzenia o superbohaterze pokroju Spidermana czy Batmana, skrojonym na polską miarę i do tego pokazanego w polskich, pełnych scenicznego uroku realiach PRL-u, choć w spektaklu stylizowanym na amerykański musical."
(trójmiasto.pl)
"I choć mroczna to historia, ale z zaskakującym, niejednoznacznym finałem - oglądamy ten wspaniały musical z zapartym tchem i na długo pozostaje w nas opowieść o tamtych trudnych czasach." 
(Dziennik Bałtycki)

"„Zły” to majstersztyk sam w sobie."
Gazeta Świętojańska

z18698001Q,Musical--Zly--w-Teatrze-Muzycznym-w-Gdyni.jpg
Dział: