Klasa I a i edukacyjny projekt "Bliżej teatru"

Wstęp: 

Dnia 04.11.2014r. klasa Ia uczestniczyła w spektaklu pt."Nord-Ost" w reż. Adama Nalepy zaprezentowanym przez Teatr BOTO na deskach sopockiego Teatru na Plaży.
    Trzy aktorki Teatru Wybrzeże, panie: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć oraz Sylwia Góra-Weber wcieliły się w role głównych bohaterek: Czeczenki Zury, Łotyszki Tamary i

    Dnia 04.11.2014r. klasa Ia uczestniczyła w spektaklu pt."Nord-Ost" w reż. Adama Nalepy zaprezentowanym przez Teatr BOTO na deskach sopockiego Teatru na Plaży.
    Trzy aktorki Teatru Wybrzeże, panie: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć oraz Sylwia Góra-Weber wcieliły się w role głównych bohaterek: Czeczenki Zury, Łotyszki Tamary i Rosjanki Olgi. Wszystkie trzy w jakiś sposób były uwikłane w tragedię mającą miejsce w październiku 2002 roku w Teatrze na Dubrowce w Moskwie i stały się ofiarami konfliktu rosyjsko - czeczeńskiego.
    Po spektaklu młodzież miała okazję uczestniczyć w rozmowie z aktorami oraz reżyserem przedstawienia, moderowanej przez  pana Piotra Wyszomirskiego redaktora naczelnego „Gazety Świętojańskiej”. Uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami, uwagami i przemyśleniami dotyczącymi przedstawienia.
    Spektakl "Nord-Ost" zrealizowany został w ramach projektu „Bliżej teatru”, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na edukację kulturalną, która to opiera się na kształtowaniu umiejętności odbioru współczesnego dzieła artystycznego w kontakcie z artystą i krytykiem, daje sposobność do kształtowania i  publicznego wypowiadania sądów, co jest zjawiskiem coraz rzadszym nie tylko wśród młodzieży.
Projekt "Bliżej teatru" powstał przy współudziale Miasta Sopot oraz Fundacji Pomysłodalnia, a  partnerami projektu są: Teatr na Plaży, Fundacja Teatru BOTO oraz Sopocki Teatr Tańca.

foto-nord-ost-19-300x168.jpg
foto-nord-ost-21-300x168.jpg
text3065.png
Dział: