Spotkanie z Krystyną Jandą

Wstęp: 

Już po raz trzeci razem z panią Blicharz oraz panią Rulewską wybraliśmy się na spotkanie z cyklu „Serca Gwiazd”. Celem owego spotkania była rozmowa z Krystyną Jandą, a także aukcja jej książki,

Już po raz trzeci razem z panią Justyną Blicharz oraz panią Jolantą Rulewską wybraliśmy się na spotkanie z cyklu „Serca Gwiazd” organizowane przez Przemka Szalińskiego na rzecz chorych dzieci. Celem owego spotkania była rozmowa z Krystyną Jandą połączona z aukcją jej książki, z której dochód był przeznaczony na rzecz 9 letniego Kuby z Bogatyni.
   Krystyna Janda jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, znaną między innymi z takich filmów jak „ Przesłuchanie”, „Człowiek z marmuru”, „Rewers” czy „Sponsoring” , jednakże swoją karierę poświeciła sztukom wystawianym w teatrze. Najnowszą z nich jest „Danuta W”, którą  można zobaczyć w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Właśnie ten spektakl był punktem wyjścia rozmowy z aktorką. K. Janda opowiadała o trudnościach i przyjemnościach płynących z grania  postaci Danuty Wałęsowej. O tym, że specjalnie do tej roli  musiała nauczyć się piec szarlotkę i że dostrzega ogromną różnicę w odbiorze sztuki w Warszawie i Gdańsku.
   Krystyna Janda jest nie tylko wybitną aktorką, ale także reżyserką, pieśniarką, pisarką, prowadzi własny teatr, gra około 300 ról rocznie i oczywiście musi znaleźć też czas dla swoich bliskich...   Potwierdziły się więc słowa Leonarda Pietraszaka, który na wrześniowym spotkaniu z cyklu „Serca gwiazd” nazwał ją najbardziej zapracowaną polską aktorką.
Publiczność miała okazję zadać pytanie artystce, dzięki czemu dowiedzieliśmy się więcej o jej karierze, ale także poznaliśmy tajniki jej aktorskiego warsztatu.
   Po rozmowie był czas na się autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać jedną z naszych najsłynniejszych aktorek, a przy okazji wesprzeć akcję pomocy 9 letniemu Kubie.
 
Iweta Lidzbarska kl. IIa

Krystyna Janda.jpg
Krystyna Janda autografy.jpg
Krystyna Janda 2.jpg
DSC05277.JPG
DSC05275.JPG
DSC05274.JPG
DSC05273.JPG
DSC05272.JPG
DSC05271.JPG
Dział: