Spotkanie z Danielem Olbrychskim

Wstęp: 

26 kwietnia 2015 r. w Zatoce Sztuki miało miejsce kolejne spotkanie w ramach akcji charytatywnej Przemka Szalińskiego pt. Serca gwiazd”. Tym razem gościem i głównym wolontariuszem był Daniel Olbrychski- legenda polskiego kina, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Zasłynął rolami m. in. w filmach: "Potop", "Pan Wołodyjowski", "

26 kwietnia 2015 r. w Zatoce Sztuki miało miejsce kolejne spotkanie w ramach akcji charytatywnej Przemka Szalińskiego pt. Serca gwiazd”. Tym razem gościem i głównym wolontariuszem był Daniel Olbrychski- legenda polskiego kina, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Zasłynął rolami m. in. w filmach: "Potop", "Pan Wołodyjowski", "Popioły", "Ziemia obiecana", "Wesele", "Pan Tadeusz", "Ogniem i mieczem", "Zemsta", "Sęp", „Salt”.
   Spotkanie poprowadziła pani Beata Gwoździewicz z Radia Gdańsk, jednak jej udział był tym razem minimalny, ponieważ odpowiedzi Pana Daniala na pytania rozrastały się do sporych opowieści- niezwykle barwnych, nierzadko dowcipnych, czasem wzruszających (jak choćby ta o przyjaźni ze słynnym rosyjskim bardem Włodzimierzem Wysockim). Spotkanie było przede wszystkim lekcją kultury języka i balsamem dla ucha- miłośnicy charakterystycznego głosu Pana Daniela mogli czuć się usatysfakcjonowani.

   Jeśli ktoś chciałby się włączyć w akcję pomocy 8-letniemu Pawłowi z rdzeniowym zanikiem mięśni, będzie to mógł uczynić już 9 maja, bowiem kolejną gwiazdą zaproszoną przez Przemaka Szalińskiego do Zatoki Sztuki jest Magdalena Różdżka. Natomiast pod koniec maja gościem cyklu będzie Jerzy Stuhr.

DSC06293.JPG
DSC06294.JPG
DSC06299.JPG
DSC06301.JPG
Daniel Olbrychski.jpg