Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

Wstęp: 

Dnia 21 października 2012r. odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „ Serca Gwiazd”. Uczniowie II A z nauczycielką polskiego, panią Justyną Blicharz-Kuflińską uczestniczyli w spotkaniu  Andrzejem Grabowskim.

Dnia 21 października 2012r. odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „ Serca Gwiazd”, akcji organizowanej przez Przemka Szalińskiego w celu pomocy niepełnosprawnym dzieciom. Uczniowie IIA na czele z nauczycielką polskiego, panią Justyną Blicharz-Kuflińską uczestniczyli w spotkaniu tego rodzaju po raz drugi. Tym razem odbyło się ono w Zatoce Sztuki w Sopocie o godzinie piętnastej, a honorowym gościem był znany aktor: Andrzej Grabowski. Rozmowę z artystą poprowadziła pani Beata Gwoździewicz z Radia Gdańsk. Pan Andrzej jest nie tylko wspaniałym aktorem, ale także wokalistą. Ma bardzo bogatą filmografię. Znajdują się w niej filmy takie jak: „Zróbmy sobie wnuka”, „Dzień Świra” ,”Śluby Panieńskie” czy też „Skrzydlate Świnie”. Mimo to największą popularność zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego w polskim serialu komediowym „ Świat według Kiepskich”, emitowanym na antenie kanału Polsat od trzynastu lat. Przypuszczam, iż nie ma wśród uczniów III LO osoby, która nie znałaby tego sitcomu, gdyż zdobył on bardzo dużą popularność oraz nagrodę dla najlepszego serialu komediowego. Aktor, jak sam przyznał na tym spotkaniu, bardzo często jest utożsamiany z rolą Ferdynanda, aczkolwiek nie wiele ma on wspólnego z odgrywaną przez siebie postacią. Aktor opowiadał nam również o swoich studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz o swoich rolach: zarówno tych teatralnych jak i filmowych. Co ciekawe, przyznał także, iż aktorstwo jest głupawym zawodem i gdyby mógł, chętnie zajmowałby się czymś innym, ale nic nie wychodzi mu tak dobrze. Rozmowa zakręciła się również wokół płyty wydanej przez Andrzeja Grabowskiego w 2010 roku, która nosi tytuł „ Mam prawo… Czasami… Banalnie”. Można było również zadawać panu Grabowskiemu własne pytania zarówno o jego karierę zawodową jak i życie osobiste. Na koniec pozostało trochę czasu na autografy oraz zdjęcia. Oczywiście nasza skromna grupka również ustawiła się w kolejce i zdobyła zdjęcie z kolejną polską gwiazdą smiley.
Miło było spędzić niedzielne po południe w tak ciekawym towarzystwie. Z niecierpliwością wyczekujemy następnego wyjścia, które odbędzie się 5 listopada, a gościem będzie nie kto inny jak Krystyna Janda. smiley


ZOBACZ WYWIAD Z ANDZEJEM GRABOWSKIM

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM

A.Grabowski1.JPG
A.Graboswki2.jpg
Dział: