Ostatnia, w tym roku szkolnym, propozycja Kinomaniaka.

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „24 tygodnie” w reż. Anne Berrached 01 czerwca 2017 r. - czwartek (Centrum Filmowe w Gdyni o godz.20.45) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek. Bilety w cenie 14 zł. Wpłat należy dokonywać do  wtorku – 30.05.2017r. „Realizacja "24 tygodnimusiała przypominać spacer nad przepaścią. Gdy podejmuje się tak kontrowersyjny temat jak aborcja, wystarczy w końcu jeden fałszywy ruch, by narazić się na oskarżenie o uprawianie propagandy. Reżyserka Anne Zohra Berrached ani przez moment nie daje jednak podstaw do traktowania jej filmu jako agitki "pro – choice" bądź "pro – life". Zamiast rościć sobie prawa do uogólnień, "24 tygodnie" prezentują możliwie pogłębioną analizę jednostkowego przypadku. Obarczająca Astrid i Markusa niezwykle trudnym wyborem Berrached nie stara się jednocześnie czynić z nich męczenników.

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „24 tygodnie” w reż. Anne Berrached 01 czerwca 2017 r. - czwartek (Centrum Filmowe w Gdyni o godz.20.45) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 14 zł. Wpłat należy dokonywać do wtorku – 30.05.2017r.
„Realizacja "24 tygodnimusiała przypominać spacer nad przepaścią. Gdy podejmuje się tak kontrowersyjny temat jak aborcja, wystarczy w końcu jeden fałszywy ruch, by narazić się na oskarżenie o uprawianie propagandy. Reżyserka Anne Zohra Berrached ani przez moment nie daje jednak podstaw do traktowania jej filmu jako agitki "pro – choice" bądź "pro – life". Zamiast rościć sobie prawa do uogólnień, "24 tygodnie" prezentują możliwie pogłębioną analizę jednostkowego przypadku. Obarczająca Astrid i Markusa niezwykle trudnym wyborem Berrached nie stara się jednocześnie czynić z nich męczenników. Świetnym pomysłem reżyserki było powiązanie bohaterów ze środowiskiem telewizyjnych komików. Pojawiający się dzięki temu na ekranie humor znakomicie sprawdza się jako kontrapunkt rozładowujący emocjonalne napięcia.
Im bliżej finału, niezależnie od tego, jaka decyzja ostatecznie stanie się udziałem Astrid, "24 tygodnie" ujawniają jeszcze jeden istotny wymiar. Film Berrached odsłania się przed nami jako opowieść o powabach i udrękach posiadania wolności.”
źródło: strona internetowa filmweb

7777626.3.jpg
Dział: