Kolejna propozycja "Kinomaniaka"

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Pokłosie”w reż. Władysława Pasikowskiego  27 listopda 2012 r. - wtorek (Multikino w Sopocie godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej, p. J.Rulewskiej- Przybek        

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Pokłosie”w reż. Władysława Pasikowskiego  27 listopda 2012 r. - wtorek (Multikino w Sopocie godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej, p. J.Rulewskiej- Przybek lub p. J.Sadkowskiej. Bilety w cenie 13 zł. Rezerwacji należy dokonywać u w/w nauczycieli w nieprzekraczalnym terminie do 26 listopada 2012 r. (poniedziałek)
Nagroda dziennikarzy za „ujęcie traumatycznego tematu w formie, dzięki której ma on szansę dotrzeć do młodej publiczności” na  XXXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
To historia dwóch braci Kalinów, którzy odkrywają tajemnicę rodzinnej wsi i stają przed decyzją, jak ocenić ojca, swoją rodzinę, sąsiadów, a co za tym idzie kraj i historię narodu. Film opowiada o trudnych wyborach - jak zmierzyć się w sposób uczciwy i prawy z własną, tragiczną i skomplikowaną historią.
„To jest ciemna karta naszej historii, dotychczas pomijana przez kinematografię - pisze sam Władysław Pasikowski, wyjaśniając koncepcję. - Jedna z nielicznych takich kart. "Pokłosie" spróbuje o niej opowiedzieć. Z dala od polityki, poprzez losy zwykłych ludzi. Pokazując ich elementarną uczciwość i prawość, nikczemność i kłamstwo.”

Pokłosie.png
Dział: