"Kinomaniak" zaprasza na "Mistyfikację"

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych filmem w reż. Jacka Koprowicza „Mistyfikacja”, zapraszamy do wspólnego wyjścia 08 grudnia 2010r. do Multikina w Sopocie o godz. 18.00.

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film w reż. Jacka Koprowicza zatytułowany „Mistyfikacja” prosimy o  zgłaszanie się do pani J. Sadkowskiej, J. Blicharz-Kuflińskiej lub J. Rulewskiej-Przybek. Bilety w cenie 10zł. Prezentacja filmu będzie miała miejsce 08 grudnia 2010r. w Multikinie w Sopocie o godz. 18.00.
 
Jest rok 1968. Wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody zadziwiającej mistyfikacji. Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz, prowokator i skandalista wciąż żyje. Z lubością pije swoje ukochane piwo, podgląda młode dziewczęta, wydaje kobietom perwersyjne rozkazy i uprawia najpiękniejszą ze sztuk – kłamstwo i wszelkie jego odmiany – na dudka-wystrychizm, kłamizm, neo-naciągizm, fałszyzm, nabieryzm i w pole-wyprowadzizm…
Obsada filmu to plejada polskich gwiazd na czele z Jerzym i Maciejem Stuhr, Ewą Błaszczyk, Karoliną Gruszką, Andrzejem Chyrą i Ewą Dałkowską.
 
 
ZAPRASZAMY smiley

Mistyfikacja.jpg
Dział: